Si Te Shtojme Peshe Ne Menyre Te Shendetshme

Pëlqe & Ndaje

si_te_shtojme_peshe
E
di që ka shumë edhe prej atyre që nuk bëjnë më pyetje “si te humbim peshe” por ka ca prej jush që shpesh pyesni si te shtojme peshe. Nuk po flas për ndonjë mënyrë të keqe se si të shtosh peshë duke shtuar edhe dhjam por për një mënyrë të shëndetshme. Kjo do të thotë se në vend se të mbushesh me ëmbëlsira të ndryshme ju do t’i shërbeni vetës ushqime që ju ndihmojnë të shtoni muskuj dhe mas trupore. Si bëhet? Përmes këtyre këshillave:

Si Te Shtojme Peshe

 • Ha tre vakte në ditë. Po, kjo do të thotë se duhet të zgjohesh në mëngjes çdo herë për të ngrënë mëngjesin, që nuk guxon të anashkalosh drekën dhe se darka duhet të përgatitet gjithashtu.
 • Ha tre meze të lehta çdo ditë. Në mënyrë që të shtoni peshë ju duhet që ta furnizoni trupin me ushqim rregullisht. Dhe mënyra më e lehtë është që të përgatitni një orar të ushqyerit që ka 3 vakte kryesore dhe 3 vakte meze e lehtë. Cakto vetës detyrë që të hash çdo 2 orë e gjysmë apo çdo 3 orë.
 • Mos pi pije pa kalori. Këtu përfshihet kokakola, kafeja dhe çaji. Po kërkon kalori apo jo? Gjej dhe ble qumësht pa yndyrë ose me 1 përqind yndyrë. Ju do të dëshironit kalori të shëndetshme e jo yndyrë për këtë zgjedh qumësht 1% dhe shmang atë me sasi të lartë yndyre. Pi lëng frutash 100 dhe ujë.
Faqja 1 nga 3
Shfleto duke klikuar mbi shigjeta

Comments

 1. Laura says

  Mos perdorni barna
  Bleni sok cfeklles gjendet gjdo market
  Dhe perzini gjys gote lengje boronices gjys sok cfeklles
  1 got mengjes edhe 1, mpromje
  Perdorni rregullisht

 2. says

  Pershendetje.Ket surupin spiraktin me kokrrat dekore ka perdor tezja jema edhe ka shtu pesh sa kadasht,nese nuk doni qe te keni fryrje barku kokrren ta ndani ne 4 pjes dhe ni pjes te saj ta pini me qumesht pas sirupit .I perdorni qishtu dy jav tani pushoni 2 jav filloni perseri me perdorin po kokkren e ndani tani ne vetem tri pjes.E jo ta ngargoni organizmin menjeher me nje kokerr po duke shku e duke e rrit pjesene kokkres -siq e permenda me pare-.Besoj qe keshtu nuk do keni fryrje barku dhe do shtoni pesh por kujdes qat kohen e nderprerjes se barnave hani ne mengjes nje got qumesht me nje te kuqen e vezes.tezja jem keshtu e ka perdor e ka pas sukses dhe nuk ka pas naj efekt negativ.

 3. lume says

  ju lutem mos perdorni srupin sipraktin kam ndegju qe po perdoret per shtim peshe.jom dr.ne filand jem tbefasuar kush e shpiku tek te riut ket sirup nuk esht aspak I shendetshem ka shum efekte ansore po sikur te kasha mundur ta praktikojm ne laborator bashk dot ishit befasu se si qarkullan ne gjak ne mushkri e deri tek zemra blidhet I gjith uji dhe jep fryrje dhe mendoni se jeni trash jep kiselin ne lukth nuk di si tju shprehem ju keshilloj qe ikni nga ky mashtrim qe ash ka juv qon ne fatalitet ju dua shum ju lutem mas shkatrro trurin dhe trupin tuaj ata qe ekan perdor dot ken shum veshtersi gradualisht me frymarrje me shum pengesa.per ata qe nuk ekan marr mos ju lutem dot keni lodhje stress pagjumsi dobsim te fiket me gjithqka dot ballafaqoheni kasha dasht meja spjegu me hollsisht.ju faleminderit per mirkuptim.kujdes.

   • says

    Sipas BMI ti je ne fund te mesatares, qe dmth je afer kufirit per te qen nenpeshe. BMI e juaja eshte 19.46 kurse kufiri i peshes normale eshte 18.5 – 24.9… pra je afer 18.5.

 4. lida says

  Sirupi sipraktin gjendet ne malishev kushton 6euro e kom perdor pervete kom shtu pesh sa e kom perdor ama prapseprap kom ra ne pesh siq me par nuk ia vlen me perdor

 5. visi says

  Hani byftek (mish i kuq i vicit) fileto pule peshk salmon dhe pini veze te gjalla djath qumesht dhe arra. keto jane ushqimet qe kane me shume protein, merrni protein shaker per mass qe kane perberjen me te madhe nga hirra.. niseni palestren ose dhe ushtojuni ne shtepi vetem nga 1 ore por fort .. une per vete kam shtu 5kg mrena jave spo me vyn ma se shkoj mbipesh..

 6. zoje says

  ooo mani mos gaboni me tableta dhe me sirupa me kqyr me shtu pesh sepse nuk bon, por hani dhe pini mir bonja vetit no orar dhe kini nje mendje te shendosh se me besoni se te gjith ju keni me shtu pesh
  por jo me barna ju kisha lut sepse me von do ju kushtoj shum shtrejt dhe ndoshta nuk keni me pas e me sheru veten,mosni ju lutem
  ju prsh nga zemra

 7. teuta says

  prsh jam teuta jam 17 vjec kam probleme me peshen duate shtoj peshë ha aq shumm por prap se prap asnjë ndryshim ndoshta ndikon cigarija apo gjumi un flej shum por jo gjat nate por gjat dites kam nevoj per disa këshilla Ju Lutemm.

  • Mimoza says

   Kam perdorur sirupin sipraktin bashk me tabletat dekort,per dy jave kam shtuar 7kg,plus gjate gjithe kohes kam qene e uritur,6-7 here ne dite kam ngrene,por efektet e tij kane qene fryerja e barkut dhe ftyres,pasi qe kam ndaluar se perdori brenda javes jam bere siq kam qene e dobet
   Sipraktini vetem ti fryn bubrreket ne menyre qe ti te dukesh e shendoshe
   Ato dy jave ishin shume te lumtura per mua pasi qe ishte sikur te te realizohej nje enderr e shumepritur,por gezohem qe e kam nderprere pasi qe kam kuptuar qe eshte shume i rrezikshem dhe me e rendesishme se gjithqka eshte shendeti
   Ju lutem mos e perdorni,kini parasysh ato kembe te holla qe i keni ka njeri qe si ka hiq.

   • Nita says

    Mimoza mfal nese mundesh mu pergjigj edhe un e kam pir sirupin sipraktin ama pa barna po kurgjo sme ka ndimu a thu pse apo nddoshta pa barna te lutem pergjigju

   • gashi says

    Ju qe keni pi sirupin sipraktin apo dhe qfardo tjeter ju kisha lut te gjitheve largonu prej barnave sepse nese ke nje mendje te shendosh me besoni se do te shtoni pesh. po un nuk edi se ne qfar llij apotheke barnatore i lejojn kto far lloj barnashm ju duhet te konsulltoni mjekun se qfar duhet te pini dhe jo ta prishni veten me barna te kota. po hyni dhe lypeni se sa kalori duhet ti fitoj njeri gjat dites dhe do e shihni vet dhe do bindeni vet.
    ju pershendes

 8. lindita says

  per mu trash shko ble ne barnatore bcompleks menjeher te trashim pi gjys ore para buke edhe nuk do e njohesh veten poashtu duhesh dhe te konsumosh shum vitamin c gjat perdorimit te tabletave kur ti pish tabletat mos i pi me uje por me leng portokalli shpresoj se edhe juve do ju ndihmojn

  • lina says

   linda sa koh duhet p me perdor bcompleks se edhe un kom problem smund te shtoj pesh jom54kg 1.53 pres pergjigjje

   • i ivana call my julie says

    d.k. nga America e para sije dhe si kalon pergege ke pas merak me u dopsu uj te ngroft me lomon ne menges mbas nji banana edhe nji ne ora6 pi fish oil vitamin d3 salata mish pole peshq qfar don grosh pi nji vez mjalt edhe ke me u dopsu thank you

  • besaa says

   Pershendetje, desha te di se si te shtoj.ne pesh pa.marr parasysh menyren, jam e gjat 1.73 dhe peshoj 53 kg, dua te shtoj pesh sa me shpejt, me jepni nje pergjigjie ju lutem

 9. ramize says

  ne varet tipin e keni edhe sa kujdesi per vetin krejt ne varet nga ushqimi sa hani e sa nuk hani receta jan te rrejshme kjo varent nga ju nese han buk 6 her ne dy dhe del shetitesh e tret ushqimin dhe prap mas 2 a po 3 ore ha buk do e shoqefsh brenda 1 jave do shtosh 5 kg

  • Linda says

   Ne varet tipin si e keni po han buk ne 6 her ne di brenda 2 a po 3 oresh dhe del e tret ushqimin dhe prap fillon mas 2 a 3 ore ha buk 6 her ne dit mbrena 1 jave do shtosh 5kg receta jan te rrejshme krejt varet sa e ban veten ti apo ajo oreksi bukesh shtohet dita dites po fllove te hash 6 her ne dit fillim keshtu e ka me von vet lukthi ta don buken dhe me ngadal ngadal shton pesh…!

 10. Albania says

  kshilla me e mir eshte nje got qumesht ,te kuqen e vezes te gjall dhe nje lug vaj ulliri ose nje lug margarin dhe perzijeni bashkme qumshtin dhe do ta shikoni si do kthani si ne shendet dhe ne lekur te ftyres :) te dhjefsha barnat e fermacis asht ska as semundje

 11. luma says

  pershendetje per te gjith, edhe un si shumica kam probleme pe peshen,kom perrdor shume e shume lloje te vitaminave,muk kan ndiku aspak asniher, e kam perdor edhe herbalifin lirisht muj me ju thon qe sen sum ka bo,per 2 muj qe e kam perdor veq 2 kg i kom shtu edhe at meniher si i kam nderpre i kam humb per 5 dit,herablifi kushton shume mirpo efekt jo ne shtim peshe mu mka deshpru shume,te vetmin efekt qe e kom pas ka qen qe jom ndje ma energjike,per sirupin sipraktin kom ndegju dhe tabletat dekort,kom diskutu me ni shoqe e cila studjon farmacin ne Turqi ajo mka thon qe jan kunder alergjis efekte negative tash cdo barn i ka efekte pozitive sbashku edhe me negative, mirpo un kisha dasht qe le te qartesohet mire kjo qeshtje e sipraktini se shumica pe perdorin,un e kam ble ne Kosov mirpo hala nuk po kom guxim me perdor tu lexu lloj lloj komente…..

 12. Berat says

  Une ju them te gjithve qe nese jeni te dobt te ushtroni fitnes eshte menyra me e shendetshme nuk kushton shtrejt 15deri20euro ne muaj ma Mir se me hargju pare kot me sirupa e me gjera domshme une jom kan I dobt qe 6muj ushtroj ndihem shum Mir kam apetit ma shum dhe kam shtu 6klg

 13. jeton says

  njoni tha marum prej zajfillakut
  muu mu kajt nana krejt
  me mujt me gjet qat sinpraktin me kill ko me ble
  edhe qe des bile 1 muj e kaloj rahaat shnosh :A

 14. rinaa says

  provoni produktet e herbalife qe mundeni me i porosit ne prishtin te tre sheshirat i kan lokalet un per veti jom tu e perdor qe 4 dit edhe meniher pe vrej ndryshimin sirupin sipraktin e kom pi edhe ska ndiku kurgjo veq barkin ma ka fry edhe ftyren po apet si e kom nal jom zajftu qysh jom kon edhe kom ndegju qe esht e demshme per organizem se ka efekte ansore edhe ekom lexu vet udhzimin edhe e kom nal mo nuk e kom pi produktet e herbalifet jon shtrejt amo kush don mu trash ja vlenn….

 15. nini says

  pershendetje lexova keshillat ishin shum fjale me vend por disa thone se sirupi te trash me shume a eshte e vertete?jam 13 vjecar dhe peshoj 30 kg du me shtu te pakten 12 13 kg por thon qe nuk e kam moshen a eshte e vertete shoket e mi kane me shume se 50 kg ju lutem me tregoni julutem sa me shpej ju pershendes

 16. lona says

  mos e pini sirupin sipraktin e kam provuar vet ishte shum i demshem ,2 dit e kam perdor edhe skam mujt mu qu ne kam ,nga ligshtia e madhe ,edhe po ndikojke ne te pamur ,jam kshillu me ni doktorr ,ky shurup ish veq kunder alergjis anti histaminik ,po e fryjke barkin teper dhe mundet me shkaktu ithate ne lukth ,kshtu qe mos e pini se pas ni kohe muni me pas pasoja te renda .

 17. Mergim says

  une quhem mergim halil jam 15 vjec edhe jam 55 kg ,dua te shtoj te pakten edhe 20 kg si mundem ta zgjidh ket problem? ?

 18. zefi says

  jam 18 vjec edhe jam 63 kile ,dua te shtoj te pakten edhe 7 kile si mundem ta zgjidh ket problem? ?

 19. valjeta says

  Per te shtuar peshë duhet te merni qdo mengjes nje te kuqe te vezë dhe ta hidhni ne nje got me qumesh e perzini dhe pijeni nese keni mundesi konsumojeni 2-3 her ne dit ne moshen 15 vjeqare isha 44kg sot kam mbush 16 vjet dhe peshoh 67 kg fal qumshtit dhe vezes gjume sa me shume mos ecni shum gjera te ëmbëla perdorni aq sa mundeni shpresoj se me kuptuat faleminderit.

 20. edona says

  pershendetje
  un kam 16 vjet dhe peshoj 45 kg. kam deshir te dukem me e plot.um cdo her qe munona me hong buk nuk muj nuk e di pse nuk kam hiq apetit kam perdor vitamina por skam pas hiq efekt kam shum telashe dhe kisha pas qef qe mem ndimu..ju prsh dhe pres pergjigjen tuaj….

  • says

   Edona, ti nuk duhet te provosh te hash shume pernjeher, provo te hash nga pak gjat gjithe dites, kado qe sillesh ha dicka, nje moll, nje cop mish, nje got qumesht, nje embelsire… keshtu lukthi ndoshta e pranon me leht ushqimin pa u munduar.

 21. Besi says

  Pershendetje, pasi qe koheve te fundit njerezit kane filluar ta kerkojne ne barnatore kete sirup mua me shtyri pikerisht kjo te shkruaj: Si mundet nje sirup te ju trashe ne menyre te shendetshme ? Apo mos ka mbrenda saj diqka magjike !! Ju lutem kthjelluni dhe duhet te dini se nuk ekziston asnje medikament qe mund te trashe apo te dobeson ne kohe te shpejte…..Kur dihet se baza e ketyre eshte ushqimi dhe stervitjet si per tu trashur po ashtu edhe per tu dobesuar….Edhe steroidet qe jane ne grupin e barnave te ndaluar nuk munden te bejne mrekulli per nje periudhe te shkurte dhe pa nje ushqim kualitativ…Mos harroni se nga perdorimi i ketij sirupi do te keni efekte anesore sic jane: fryerje barku,te enjtura ne trup dhe ne sy,dhe kjo mund te vie me siguri pasi qe mblidhet uji ne trup, e me kete do te ndodhe edhe rritja e shtypjes se gjakut etj etj…Prandaj kthehuni ushqimit dhe stervitjeve,hani me regull dhe ne menyre kualitative.Ushqimet qe mundem te ua preferoj jane:Orizi,makaronat,2-4 veze ne dite,jogurti me 1% yndyre,patatet,mishi i bardhe, perimet,tershere(theker) mund te merrni ndonje protein e cila eshte e pasur me karbohidrate dhe proteina etj etj dhe ky problem do te jete i harruar per ju me.

  Besi

 22. buli says

  sirupi esht plotesisht i shnedosh ,,,edhe smundet medicina e kosoves apo naj indivit me dit ma shum se turqia,,,,e ne turqi masi nuk a ilegal pse ktu kishte em qen ilegal???a e dini pse eshte ilegal???seppse e perdorin soportistat per at ,,,a shurupi a plotesisht i shendosh ,,,,ka barna natyrale dhe cdo tjter qe e prodhon trupi i njeriut ,,,,as sen ska ma shum se sa prodihemt e trupit te njeriut,,,,kush do me ba mass ne pesh mundet lirisht surupin me pi edhe hapa deksazon duhetme ta ,,,mundet me arit der ne 8 kg per 4 jav

  • arbnora says

   hejj buli a mund te me tregosh si quhet ai shorup te lutem se dua ta blej dhe a ka ne kosov te lutem me tregu gjithqysh

    • Endriti says

     Arbnora mundet me pas neper dyqane ku shesin proteina edhe nese ke mundsi qe te stervitesh pak fitnes nuk osht i demshem se e kom pi edhe vet un sen nuk mka bo dom :d

 23. besjana says

  pershendetje gjithashtu edhe un kam probleme pasi jam nen peshen e duhur,,nga leximi i komenteve vura re se permendej shpesh shurupi Sinpraktin mund te me thoni ju lutem se ku mund ta gjej ne ndonje vend ne Tirane dhe a ka ndonje menyre per ta porositur….? flm

 24. milot says

  pershendetje admin ju lutem te me tregoni si ti humbi vetem 10 kg sem vyn ma shum nje menyr shum te leht

  • says

   Milot, provo dieten per humbje peshe per 7 dit, e ke ketu ne sherohu.com. Sidoqofte, nuk ka aso diete qe te ben te humbesh pesh shpejt dhe leht pa u mundu, nuk e ke shtu gjith at pesh qe tash ke per nje jave, je zgju ni dit nga gjumi dhe e ke pa qe i ke shtu 10 kilogram… jo, at pesh e ke shtu me muaj e ndoshta edhe vite dhe per ta humbur duhen jave e muaj. Provo pra dieten per humbje peshe per 7 dite….

 25. lola says

  un kam shtu pesh duke perdorur produktet e herbalifit ato te shtoj pesh ne menyr te shpejt per nje muaj kam shtu 7kg duhet te pihen me qumesht 3 her ne dit po ashtu duhet te mos evitoni 3 racjonet e bukes pra ju kisha propozu ju qe deshironi te shtoni pesh ne menyr te shendetshme bleni herbalife gjendet edhe ne kosov ka pak qmim te lart po ja vlen nese vertet deshironi te dukeni me te shendosh

  • tina says

   lola mund te me tregosh ku mund ta blej ket herbalifene barnatore apo ku dhe qfar esht te lutem

 26. beni says

  nashta asht pak banale me than veq un prej se jom martu kom shtu kile…kshtu qe forcaaaa me shum sexx…

  • says

   Rilind, a ka menyre ma te mire se ti me u bo kritik i vetes dhe ateher kur te jepet (ta kana) me dhez nja me i thon vetes mos e dhez prit edhe nja 2 ore, ose i thu vetes leje ket duhan. Nuk ka ndonje shkop magjik qe tbon me lan ose me rrallu duhanin, e mban mend se ti je ai qe ke vendos me pi.. je qu nga gjumi ni dita dhe ke mendu qe me pi duhanin bohesh ma cool, e kshtu pra prap je ti ai qe mundesh me vendos me lan ose me rrallu. Thjesht duhesh te vendosesh edhe mos ti kthehesh ketij vesi edhe po qe se bota ndalon se rrutulluari… kjo eshte forca e vendimit. Pra, Rilind cka do besh ti? Do vendosesh me lan ashtu si e ke ngjit apo cka? Shendet dhe cdo te mire.

 27. edi says

  nese ka mundesi dikush qe personALISHT E KA PERDOR KET SIRUP ME TREGU SA KA NDIHUM per shtim peshe a ka humb kg si e ka perfundu sirupin siq po shkruan dikush apo kam degju se mjafton nje shishe sirup dhe pastaj ke oreksin full dhe peshen ideale

 28. edi says

  por un nuk kuptoj asgje sepse gjithqka shkruan ne gjuhen turke un kam fillu ta perdor ne mengjes para ushqimit kshtu kam lexu qe dikush ka shkruar por pa hapat dekor ju lutem a ka efet per shtim peshe vetem sirupi flm per pergjegje

  • says

   Kam lexu qe ndihmon per shtim peshe por gjithashtu kam lexu qe ka disa efekte anesore per te cilen arsye nuk e gjen dot ne barnatore te zkaonshme.

 29. edi says

  me tregoni si perdoret sirupi sipraktin para apo pas udshqimit ne mengjes apo ne mbremja ju lutem me tregoni se sdi si ta perdor sepse e kam ble

 30. maki says

  quhem maki, kisha dasht me ju pyt qka mun te bej jam 64 kg. 1.75 un ha buk 4 her ne dit ha embelsira por as nje kg nuk e shtoj dhe me doket se me shum po dobsohna ju lutem qe te me tregoni se kam shum telash me ket

 31. besi says

  kjo puna e mostrashjes usht ren , se kejt popujt qe kan dal mas luftes, e kan problem me u trash kshtuqe ndaqe me u trash , duhet me lshue n’ler edhe mos me ban kompleks ket pun… hani sa t’muni 😉 kaloni mir

 32. Era says

  Pershendetje….une jam 45 kg por çdo dit e me shum po humbi pesh a mund te ndikojn shum aktivitetet sportive sepse un merrem shum me to…a mund te me tregoni ndonje vitamin apo recet sepse ato keshilla lart nuk po me ndihmojn edhe shum…faleminderit shum 😀

  • says

   Era, normal qe aktivitetet sportive ndikojn e sidomos kur ne te njejten kohe nuk ushqehesh mire. Nuk ke nevoj per dicka speciale dhe pasi qe merresh me aktivitete sportive thjesht mund te hash shumecka pa i friguar se do te shtosh pesh shume. Kuptohet nuk po them qe te hash embelsira me shume se sa ushqime te shendetshme si pemet.

 33. Ardiana says

  Pershendetje…. :)
  Un kam deshir qe te shtoj pesh ngase i kam 46 kg dhe jam shumm e dobt per receta te ilaqeve per di qe nuk keni:S
  Por a mund te me tregoni se qka te ha rregullisht pra qe te shtoj pesh poashtu edhe kalorii Me Respekt Nga Un 😀

  • says

   Ardiana, ne kete artikull ku ke komentu flitet per menyren e shendetshme se si te shtosh peshe prandaj merri ato keshilla dhe fillo. Shendet dhe cdo te mire.

 34. Miranda says

  mos e perdorni sirupin Siprakin qysh ka than edhe Alain se ka efekte negative n organizem ..per kit arsye osht e ndalume shitja e tyneve edhe nuk gjindet neper barnatore veq nese e kan pru n mnyr ilegale ..osht rreptsisht e ndalume shitja e sirupit siprakin

 35. eljesa says

  do ta kisha lut erzen nese i kujtohet emri i dyqanit prej ku e ka mar sirupin sipraktin se kom nevoj per qat sirup ju lutna

  • alain says

   kushdo qe e sheh ket koment ju kisha lut mos me e perdor sirupin sipraktin per shkak te efekteve te medha anesore duke fillu nga lekura ku shkakton shenja te kuqe.veshtirsim te frymemarrjes,halucinacione,ligshtim te trupit,ju bie te fiket,sulm ne zemer,hipertension e shum demtime tjera.ju lutem kush e ka perdor lexoni udhezuesin per perdorim ose kush nuk kupton turqisht perkthejeni dhe do ta shihni qe kam te drejt

 36. Rona says

  Sirupin Sipraktin mund ta bleni ne Turqi se me duket qe nuk ka ne vende tjera dhe kushton me duket 5 euro…

 37. Erza says

  Ndoshta pak vone po deshta te tregoj per at sirupin nese i intereson ndokujt. Un nuk ka 4 dite qe e perdori dhe ment vetem te buka i mbaj ahahaha, seriozisht e kam pa se si ka reagu te disa njerez dhe per at arsye kam nis ta perdor. Eshte prodhim i Turqise ne fakt nuk jan vitamine por eshte sirup kunder alergjis por ndikon shume ne shtimin e peshes. Keto shkojne bashke me hapat Dekort. Une i kam marre ne Kumanove nga nje duqan por separi duhet te behet porosia perndryshe nuk gjindet neper barnatoret tona dhe me kan kushtuar 20 euro klm

 38. Jana says

  Pershendetje kisha dashur qe te me ndihmoni une jam paksa e dobet Edhe shum kam deshir qe te shtoj Edhe disa kilogram po nuk mundem qe te ha sa her qe provoj te ha me shum vetem me vjen te vjell,nese Nadonje nga ju e keni pas ket problem e nese ju ka ndihmuar diqka ju lutem me Tregoni .

 39. lora says

  persh.kom problem edhe un nuk po me hahet asgje dua te shtoj pesh. a ka mundsi me matregu naj vitamin qe mundem me shtu pesh.kaloni mir.me knaqsi pres pergjigjjen tuaj.

  • says

   Eko, nuk e kuptoj pyetjen tuaj, “sipraktin” as që është përmendur në artikullin ku ju keni bërë komentin?

 40. donjeta says

  une ju kisha preferu me perdor ni sirup SIPRAKTIN antihistaminik , ka ndiku te shum persona , qe gati se per me pak se nje muaj kan shtuar 3-4 kg, kush osht i holle ta provoje nje muaj ,dhe tregoni se cfar efekti ka pas :) . Ju pershendes

 41. Agon says

  – Un sado qe ha ushqimi me ha mua jo une ate hahah mthuaj qte bej ? ndoshta edhe kushtet varen ketu 😛 ? e si tja beeejj :( :( :( :(. a ka mundesi me zarzavate te pranvres .

 42. donjeta says

  pershendetje , edhe une kam pas problem me pesh , kam qene shum eholle .. qe 2 muaj kam perdor vitamina centravit , mund ti gjeni ne te gjitha barnatoret .. i kam shtuar 2 kg .. ju sygjeroj edhe juve qe doni te shtoni peeshe ..

 43. kiti says

  nese doni qe te shendosheni hani keshtu ne mengjes hani 3-5 feta buke me recel 2 gota qumesht 2 feta djathe ne dreke han 2-i3 pjata me gjelle dhe perime te ziera ne darke hani 2-3 sanduice te shoqeruar me 2-4 gota me lengje frutash
  nese do te shtosh peshe dhe te jesh i shendetshem perdor keto recetaaa :DDDD

 44. Fatio says

  Une personalisht jam rreth 6 kg nen peshe dhe keshtu po vazhdoj te ushtroi kete diete dhe brenda 2 muajve do tju tregoj nese ka funksionuar apo jo :)

 45. lusiana says

  doktor ju lutem kam nje problem te madh qe sado te ha nuk shendoshem mund te me tregoni ndonje diete ju lutem flm

 46. Erdoni says

  Tungjatjeta!

  Unë jam i gjat rreth 1.76-1.78 dhe peshoj vetem 65 kg :S. E dini se cila eshte pesha mesatare per 1.77 ?
  Shume faleminderit per keto … Do i provoj nje muaj dhe do shof se qdo behet.

 47. zana says

  pershendetje edhe une kam problem me pesh sepse asesi nuk mund te shtoj pesh sepse nuk me hahet buka hiq i lexova udhzimet ma nalt po esht prblemi qe nuk kam apetit sado qe mundohem keshtu qe ju kisha lut nese keni naj rekomadim per ndonje vitamin apo diqka tjter ju faleminderit pres pergjigjje

  • Sabri says

   Zana edhe une e kisha te njejtin problem dhe koheve fundit merem me ushtrime (palester Sportive) dhe kjo me ben qe te ha 2 her me shum nga ajo qe hasha por ushtrimet nuk duhet te jen te tepruara per shkak mundet te harxhoni kalori me shum nga ajo qe hani. Hani para ushtimeve a pas ushtrimeve organizmi vet do ju kerkoj qe te hani.

 48. ronald says

  pershendetje une jam 29deri 30 kg ne dua te qtoj deri ne 40 kg si te muj te shtoj ju pershendes ju falemnderit per mirkuptim

 49. vlora says

  tung kam nje pytje per tyj doktorr jam nje femre 30 vjeqare jam shtatzan po qka mund te baj te mos shtoj shum pesh ne shtatzanij se kur te jam shtatzan po shtoj afer 30 kg nuk edij se qysh teja baj te mos shtoj shum pesh amundesh mem tregu se si muj te baj dijet per peshen time se tani pokam problem me frymarrje ne shtatzanij kur po shtoj pesh e pres pergjigjjen tuaj doktorr te lutem me ndimo se smuj te mbaj shum pesh me pengon ne shendet flm shum per mirkuptime

  • says

   vlora, gjat shtatzenis eshte normale te shtosh pesh ama jo shume, e di qe disa shtatzena kane deshire te han gjithcka qe shohin e bile nganjehere edhe naten zgjohen vetem e vetem per te ngrene dicka. Menyra me e mire qe te mos shtosh peshe shume eshte te hash me shpesh por asnjehere shume. Keshtu edhe nuk shton peshe por edhe uritur nuk je shume. Dhe mos harro te hash me shume peme ne vend se ushqime te zakonshme nga te cilat shton peshe. Shendet dhe cdo te mire.

 50. toni says

  pershendetje
  jam 25 vjec 1.73 i gjate dhe peshoj 55 kg. jam shume i dobet per moshen qe kam, e theksoj se jam shume i dobet per moshen qe kam. jam vizituar dhe nuk kam ndonje semundje qe mund te jet shkaktare per peshen time kaq te ulet.
  kam ber dhe analizat e gjakut dhe shume gjera te tjera por nuk kam dal me prbleme. ju lutem juve me jepni nje recet te vlefshme qe mund te me bej te marr kilet e duhura sa me shpejt dhe sa me mire. ju lutem.
  me respekt toni

  • says

   toni, një recetë që tregon se çka dhe kur duhet të hash nuk e kemi por këto që keni gjetur në këtë post janë këshilla të përgjithshme që mund ti ndjekësh për të shtuar peshë në mënyrë të shëndetshme. Përshëndetje.

 51. Shputa says

  mundesisht edhe qokollata ha shum ka 2 a 3 ndite normal pesha vjen gradualisht tu shtu jo aq meniher qysh po menon ti se seni qe vjen kadale rrin me gjat a qe vjen shpejt prishet ma shpejt klm

 52. edlira says

  flm por ne msn nuk ri edhe aq shum naten por nje kohe keshtu kam perdor qumeshte me mjalt por edhe te kuqet e ves i kam perdor ,pastaj kam perdor edhe tableta me te gjitha vitamniat kuptohet nga A-Z por si duket mu ka be kmpleks qe nuk po mundem me shtu peshe por do te ishte mire te shtoj vetem pak edhe 5kg por kot eshte me duket por flm nga ti do te mundohem perseri te beje keshtu te perdor ……

 53. Shputa says

  eldira qu mengjes heret ha omlet edhe merre i got me qumsht qitja pak mijalt edhe te kuqt e vos edhe trashesh ha 3 her deri 4 her amo tamon qysh duhet kshtut qe rregullo gjumin mos rri msn naten po flej edhe qo mengjes heret per nja 2 a3 muj shton un per veti i kom pas 65 killa kurr skmo mujt me shtu eh ja nisa me ushtru me e honger me rregull per nja 2 muj i kom shtu 10 killa dmth qitash i kom 75 .

 54. julia says

  jeni te mrekullueshem,kam vetem koplimente

  njekohesisht me duhet nje keshille urgjente,si ti shtoj peshen vajzes te cilen ekam shume semure dhe as neurologet nuk po din me,me duhet nje recet apo diete per ta shtuar peshen e saj,ju lutem sipas mundesisise me dergoni keshillen permes emailit
  thanks

  • says

   julia, faleminderit nga ti, sidoqofte a mundesh te japesh pak me shume detaje per gjendjen e vajzes. Zakonisht qe te gjith e dime se gjerat natyrale ushqimet e natyrshme jane me te mirat dhe ato mund ti ipen gati cdokujt. Por pak me shume detaje per vajzen ndoshta do me ndihmonte sadopak. Shendet dhe te mira per ju dhe vajzen.

 55. edlira says

  Pershendetje juve dhe kam deshire te dije se si ta fitoje peshen trupore sepse jam shume dobet peshoj vetem 45kg nuk mundem me shum te shtoj ne peshe dhe kam deshire te dukem me e plote qka te perdore qe te ftioj shum shpejt peshen p.sh mbrenda muajit te fitoj kg me shum ..flm per keshillen tuaja .

Pyet dhe Komento këtu