7 Ditë Në Peshën e Dëshiruar – Programi Më Efektiv Për Humbje Të Peshës

448
7174
humbje peshe

Dieta Per Humbje Peshe  – Diete Nje Javeshe!

Ky program është i qëlluar për ata që dëshirojnë të humbin peshë prej 5 deri në 10 kilogram në javë. Përveç tjerash të rregullon gjendjen shpirtërore (qejfin) dhe emocionet për arsyet se të pastron dhe lulëzon sistemin. Efikasiteti i kësaj diete per humbje peshe per 7 dite është se ushqimi që konsumohet mbaron duke djegur më shumë kalori se sa ka vet ushqimi

Ky program mund të programohet sa herë të duash pa u brengosur për ndonjë komplikim. Është i krijuar për të pastruar sistemin tuaj nga papastërtitë dhe që të jap ndjesi të mirëqenies. Pas shtatë ditëve ju do të filloni të ndiheni më i lehtë për shkak se do të jeni më i lehtë për së paku 5 kilogramë. Do të kesh gjallëri të shtuar dhe temperament të përmirësuar.

Gjatë shtatë ditëve të para ju duhet të hiqni dorë nga të gjitha llojet e alkoolit dhe duhet të konsumoni së paku 10 deri 15 gota ujë në ditë… gota të mëdha!

Dieta Per Humbje Peshe Per 7 Dite

Dita e parë: Të gjitha frutat përveç bananeve. Dita e parë e juaja përbëhet nga të gjitha frutat që dëshiron. Fuqimisht sugjerohet të konsumoni shumë limon në ditën e parë. Në veçanti shalqi dhe pjepër. Nëse e kufizon konsumin e frutave vetëm në shalqi dhe pjepër gjasat tua për të humbur 1.3kg në ditën e parë janë shumë të mira.

Ju po përgatisni sistemin tuaj për programin në vijim. I vetmi burim i juaj i ushqimit janë fruta të freskëta apo të konservuara. Frutat janë ushqimet e përsosura të natyrës. Ato ofrojnë gjithçka që ju mund të dëshironi për të jetuar një jetë të shëndetshme.

Dita e Dytë: Të gjitha perimet. Ju inkurajoheni të hani deri sa të mbusheni me të gjitha perimet që dëshironi si të gatuar ashtu edhe të pa gatuar. Nuk ka kufizim në sasi apo llojë që dëshironi të zgjidhni. Për karbohidratet tua komplekse, ju do të filloni ditën tuaj të dytë me një patate të madhe të pjekur për mëngjes. Ju mund t’i shtoni pak gjalpë patets po deshët.

Dita e Dytë fillon me karbohidrate kompleks të bashkuar me një dozë të vajit. Kjo merret në mëngjes për energji dhe balancë. Pjesa vazhduese e ditës së dytë përbëhet nga perimet që janë thjeshtë pa kalori dhe ofrojnë vlerat ushqyese esenciale dhe fibër.

Dita e Tretë: Një përzierje të frutave dhe perimeve që zgjidhni ju vet si dëshironi. Çfarëdo sasie, çfarëdo madhësie. Por akoma jo banane. S’ka as patate sot.

Dita e Tretë eliminon pataten për shkak se ju i merrni karbohidratet tua përmes frutave. Sistemi juaj tash është i përgatitur për të filluar të djeg kilogramët e tepërt. Ju prapë do të lakmoni por kjo do të filloj të venitet nga dita e katërt.

Dita e Katërt: Banane dhe qumësht. Sot ju do të hani 8 e më shumë banane dhe pini tri gota qumësht. Kjo do të kombinohet me një supë speciale e cila mund të pihet në sasi të kufizuar.

Dita e Katërt, banane, qumësht dhe sup tingëllon më e çuditshmja dhe më e pa dëshirueshmja, apo jo? E po kemi një surprizë. Ju sigurisht se nuk do të hani të gjitha bananet që ju lejohet (8 e me shume). Por ato i ke për potasin që ke humbur dhe sodiumin që të ka munguar tri ditëve të fundit. Ju do të filloni të vëreni humbjen e dëshirës për ëmbëlsira dhe do të befasoheni se sa lehtë kjo ditë do të kaloj.

Dita e Pestë: Sot është ditë gostie. E shef.. dieta per humbje peshe për 7 dite ka edhe gosti! Sot ju do të hani mish lope dhe domate. Ha dy porcione nga 300 gram mish lope. Bon edhe hamburger. Kombino ketë ushqim me 6 domate të plota. Në ditën e pestë ju duhet të rrisni sasinë e pirjes së ujit për 1 litër. Kjo është për të pastruar sistemin tuaj nga acidi urik që do të prodhosh.

Dita e pestë, mish lope dhe domate. Mishi i lopës është për hekur dhe proteina, kurse domatet janë për tretje dhe fibër. Sa më shumë ujë që mundeni për të pastruar sistemin tuaj. Sot do të vëreni se keni urinë pa ngjyrë. Sasia e lejuar e mishit të lopës për sot është ekuivalent me 5 hamburger. Nuk ke nevoj të ndihesh se duhesh t’i hash gjithë këtë mish… aq lejohet maksimum. Por, ju patjetër duhet t’i hani të gjashtë domatet.

Dita e Gjashtë: Mish lope dhe perime. Sot mish lope dhe perime pa kufizim. Ha sa të don zemra.

Dita e Gjashtë është e njejt me ditën e pestë, hekur dhe proteina nga mishi lopës, vitamina dhe fibër nga perimet. Me sot  sistemi juaj është totalisht i prirur për të humbur peshë. Ju gjithashtu duhet të vëreni ndryshim të dukshëm në mënyrën që dukesh sotë krahasuar me ditën e parë.

Dita e Shtatë: Sot ushqimi juaj përbëhet nga orizi i kafet, lëng frutash dhe të gjitha perimet që dëshiron të konsumosh.

Dita e Shtatë përfundon programin sikur një cigare e mirë (mos u habit s’ka cigare t’mirë) që përdoret për ti përfunduar Ushqimet Viktoriane, përveç se në mënyrë shumë më të shëndetshme. Tash ke sistemin tuaj nën kontroll dhe ai duhet të falënderoj për shpëlarjen dhe pastrimin që i ke dhënë.

Dieta per humbje peshe per 7 dite përfundon me kaq sepse këtu përfundoj edhe dita e shtate.

Supa Për Humbje Peshe Në Dietën e General Motors:

Supa në vijim ka për qëllim të përdoret si suplement (shtesë) në dietën tuaj. Mund të pihet në sasi të pakufizuar dhe në çfarëdo kohe të ditës. Inkurajoheni të konsumoni sasi të mëdha të kësaj supe. Mund t’ia filloni qe nga dita e pare.

1 litër uje, 6 Qepë të mëdha, 2 speca të gjelbër (verdhë), Domate Të Plota (freskëta apo të konservuara), 1 kokë lakër, 1 tufë selino, 4 zarf Supe Qepe Mix Lipton (bon edhe tjetër nëse ska Lipton), barishte dhe shije sipas dëshirës.

Dieta per humbje peshe per 7 dite është zhvilluar për resurse njerzore dhe vartësve të General Motors. Ky kurrikulum është zhvilluar në kombinim me ndihmën e Departamentit Bujqësor Amerikan dhe Administratës Për Ushqim Dhe Barna. Është testuar në Qendrën Hulumtuese John Hopkins dhe është aprovuar për distribucion nga Bordi i Drejtorëve të General Motors në mbledhjen e përgjithshme të 15 gushtit të 1985. General Motors në çdo aspekt e mbështet këtë program dhe e bëjnë të arritshëm për të gjithë punëtorët dhe familjet. Ky program do të jet në dispozicion tek të gjitha Vendet e Sherbimit të Ushqimit në General Motors. Është qëllim i managjmentit që të ofroj një program mirëqenie dhe fitnesi për secilin. 

Sherohu.com është website qëllimi i së cilës është që të shpërndajmë tek shqipfolësit informacione rreth një jete më të mirë dhe më të shëndetshme. Artikujt në këtë faqe nuk duhen të merren si këshill përfundimtare, këshilloheni që gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj para se të veproni. Ju urojmë shëndet dhe çdo të mirë.

448 KOMENTET

 1. mua nuk me ben te ndjehem keq,por kam degjuar se shkakton ndalje shtatzanie te konsumosh me shum se 5,ndersa un kam pi 2 me mjalt dhe limon,nga nje caj i gjelber,dhe nga ky jeshili p,g,tips green tea,3-4 te ti dua pergjigje aesht e demshe per mua qe mos te ngel shtatzan apo jo buka sme hahet,dhe pi caj nese nuk ben mbi 5,pi lengje ok.adminnnnnnnnnnnnnnn pres ty tani.

  • Mira, perkundrazi çaji i gjelber mendohet se pak ndihmon qe te mbetesh shtatzne po kjo nuk do te thote se ti tash duhet te pish 10 gota ne dite, 1-3 gota mjaftojne, ne momentin qe mbetesh shtatzeene zovgeloje ne nje apo 2 gota ne dite. çaji i gjelber dhe çaji jeshil eshte i njejti çaj vetem se disa e quajne çaj jeshil disa çaj i gjelber, ne anglisht quhet green tea. Ju pershendes

 2. un kam deshir te pi 6 gota me cajin jeshil dhe qumesht po se di a me ben dem,pres pergjigje baj

  • Ti ke deshir Mira, por un nuk te kisha propozu me shum se 4-6. E nese nuk ndihesh mire atehere zvogeloje numrin ne 3, nganjeher qaji gjelber kur te pihet ne sasi te tepert te ben te mos ndihesh, kjo ndodh tek disa por jo tek te gjith.

 3. o @dmin,un kam mbaru dijeten tende por ende se kam nis per se dyti,tani konsumoj 3 filxhana te mesem caj jeshil,me qumesht,dhe nje me limon dhe mjalt,me qumesht e pi cajin p.g;tips green tea.ndersa me mjalt dhe limon, te gjelbert,sa gota duhet te pi ate me qumesht per tu dobsu,dhe ame ben dem mua qe dua te ngel shtatzen,me kthe pergjigje sa me shpejt,’admin pllizzzzzzzzzzzzzzzz

 4. Pershendetje. Se pari ju falenderoj per dieten. Mundesisht pres nje pergjigje te shpejte nga ju. Une sot jam ne diten e katert te dietes dhe nuk di a duhet te hame deri ne 8 banane ne dite apo me poshte ku shkruan se ju besoj se nuk do ti hani 8 bananet ne dite .Kete nuk e kam te qarte dhe ju lutem nje pergjigje. Te ju sqaroj nje gje se supen nuk jam duke e pire ngase nuk munda ta pi. Ju faleminderit.

  • Donika, besoj se eshte mjaft e qart sepse shkruan se mund te hash 8 apo me shume banane. Kurse kur themi se ti sigurisht nuk do ti hash 8 banane mendojme se ndoshta nuk mundesh, e nese ti mundesh vazhdo haj te 8 bananet e edhe me shume se 8 po qe se mundesh.

  • Donika, super edhe pse preferohet te pihet, ti po qe se nuk te pihet per qfaredo arsye mundesh ta besh dieten pa supe. Ndersa sa i perket bananeve aty shkruan se mund te hash 8 apo edhe me shume banane ne ate dite, e kur themi “ti ndoshta sigurisht nuk do ti hash te gjitha” mendojme se ndoshta nuk mundesh apo nuk te hahen, e nese ti mundesh haj te 8at 😉

 5. ju falenderoj per kete faqe , per kete diete te mire por kam nje pyetje. une sot kam filluar kete diete por nuk e kam te qarte se a duhet qdo dite ta pime supen e shenuar me poshte. Ju lutem mundesisht nje pergjigje te shpejte ngase nuk dua te gaboj ne dieten. Dhe nese nuk ka shije te mire ajo supe a ben fare te mos pihet , nese mnuk prish pune ne diete. Ju faleminderit.

  • Mund ta pish gjat gjithe dietes, mund ti shtosh barishta e ereza sipas shijes, dhe mund te mos e pish fare nese nuk te pihet, por rekomandohet!

 6. pershendetje ‘@dminnnnnnnnnn/?un ekam mbaru djeten,do ebej 10,dit pushim dhe do filloj perseri,ne djeten 24 ditore kam ren 4kg,dhe ne dijeten 7 ditore 4kg,pra dijeta jote esht nje magji e vertet,ju them te gjith komentusve qe ne qoft se zgjedhin djeta te zgjedhin tenden,shum faleminderit per ndihmen qe ju jep atyre qe kan nevoj,dhe nuk hezitoj te them je me i miri,urime dhe nje her nga,MIRA?

 7. pershendeje.e kam mbajtur kete djetedhe kam rene 3 kg deri tani.po kafe mund te pi gjate dites te pakten pa sheqer ose caj kanelle

 8. po nuk po di si te futem atje ku me thua ti ,admin vec rendesi ka qe po te dobsojka se kam pas frik mos me shendosh,ne qoft se me trego do futem po un shkrova,tek njutube dhe sme doli,por faleminderit per pergjen je numer 1,domethan ti hedh dhe qumesht ok ne qoft se thua ti do ja hedh;

  • Pi cajin ashtu si ty te pelqen, nuk do te thote ta pish me qumesht apo me mjalt, une per vete e pelqej me pak mjalt dhe limon por shija jote mund te jet ndryshe.

 9. admin caji me gjethe jeshil a te dobeson,apo esht qe per ta larguar urin,te lutem tregom vec tek ti mar pergjigje te sakta,un ekam provu dy jav dit,djeten e kam ndjek rregullisht 3 kg kam ren deri tani,po mir jam e gezume do filloj tenden pas 10 ditsh,dy her rradhazi,ok,ndersa cajin e kam pi me qumesht pres pergjigje sa me shpejt nga ti,rrespekte nga un miraaaaaaaaaaaa,

 10. ska gje admin ‘se esht vertet efikase dhe shum e mir, eka provu motra ime dhe ka ul kg.ndersa un jam mat sot tek dieta 24 ditore dhe kam ren 3 kg ;per 7; dit pasi ta mbaroj kete diet do ebej tenden me deshir sepse esht e mir.rrespekte nga un.

 11. Pershendetje,desha te di a mundet edhe sport me bo kur je ndieten 7 ditore? Edhe kafe a mund me pi? Ju pershendes kaloni mire 😉

  • Faton, gjat kesaj diete asgje tjeter nuk lejohet perpos ujit edhe gjerave qe jane pershkru, sa i perket sportit mundesh te ecesh ose vraposh ngadal, por jo te merresh me ndonje sport intensiv.

 12. 4 zarf Supe Qepe Mix Lipton…..cfar lloj supe esht kjo dhe a ka ne maqedoni

  • Eshte sup e zakonshme nga qepa, po nese ska lipton gjej ndonje brand (emer) tjeter po le te jet nga qepa.

 13. edi qe esht 7 ditore dhe ne diten e 5 duhet shtuar sasia e ujit ,po jam ne dieten 24 ditore dhe dua te te di sa uj duhet, 7 ditoren do e provoj mas 24 ditores.apo nuk je pjes e dietes 24 ditore ti admin dhe un te bej pytje ty se me pelqen dijeta jote por dua te humb me shum se 5kg 10 dua

  • Po mire, uje duhet te pishe ne cfaredo diete sepse nese nuk pin uje mjaftueshem gjasat i ke tmira per tu dehidru e kjo nuk ben te ndodhe, keshtu qe pi uje sa te duash. Te pershendes

 14. pse ska pergjigje per mua admin te pi uj me shumic te djeta 24 ditore apo jo

  • Mira, ti pi uje normal gjat kesaj diete, dhe dieta eshte 7 dite e jo 24 ditore. Ne ket diete ne diten e peste shkruan qe duhet te shtosh sasin e ujit qe pin per nje liter me shume, cka do te thote se nese deri at dite ke pi 1 liter ne dite, ne diten e peset e shton edhe nje liter me shume qe dmth i pin 2 litra uje ne dite.

 15. un se kam nis dieten 7 ditore po dieten 24 ditore admin se dua te heq shum ndersa me dieten 7 ditore e ka provu motra ka ren 4 un dua te heq te pakten 7 ajo ka qen 65 tani esht 61 ndersa un 77 jam dhe dua te bej te gjitha dietat deri te bie 65 mas kesaj diete do e provoj 7 ditoren faleminderit qe me kupton dhe me kthe pergjigje per ket djet uji duhet shum apo jo

 16. a mundet dikush mem tregu aduhet me pi uj ne ket djet 24 ditore me tregoni ju lutem,po pres pergjigjen e [admin]po dhe dikush ne qoft se edin ok.

  • Dieta nuk eshte 24 ditore por 7 ditore, dhe po uj mund te pish, e shef ne diten e peste thuhet se duhe ta shtosh sasin e pirjes se ujit per nje liter me shume e kjo dmth qe uje duhet pish gjat gjithe dietes.

 17. dieten 7 ditore e ka provuar motra ime,esht efektive ,ka ren 5 kg,un ndersa un kam fillu 24 ditoren kam deshir te heq 10kg

 18. un kam pi tre litra uj sot dhe kam ngren makaronat,po jo shum tre her admin a duhet uji ne ket diet se thon te ben mir te konsumosh sa me shum uj.me kthe pergjigje te lutem

  • Po vazhdo pi uje normalisht po ne diten e peste e shton sasin per nje liter me shume, nese ke pi nje liter gjate gjithve dites ne diten e peste e shton sasin ne dy litra gjat gjithe dites. Shendet dhe suskese

 19. faleminderit admin@ashtu shpresoj dhe un qe, esht me mir per mua te heq kilet e teperta,jeni shum te mir najssssssssss

 20. sot esht dita e par e dietes time do e provoj esht dieta e par qe kam mbajt

 21. ok admin do e provoj ket diet dhe do tregoj sa do heq dhe a do me ndihmoj per shtatzani mua faleminderit per pergjigjen

  • Pesha e tepert besohet se ndikon qe ta kesh ma te veshtire te mbetesh shtatzene, po qe se bie ne peshe normale besohet se gjasat i ke shume me te mira per te ngel shtatzene. Shendet dhe suskese.

 22. admin ju lutem tme tregoni si tja bej me heq 10 kg jam duke u munduar te ngel shtatzan dhe spo mundem nga pesha ju lutem me tregoni

  • Mira, provo dieten qe ke lexuar, ka shume tjere qe kan humbur peshe me kete diete, por nese nuk te ngutet te humbesh pesh shpejt, atehere kujdes cka han, merru me ushtrime nket rast vrapimi eshte me i miri dhe keshtu do humbesh peshe. Perndryshe nuk ka ndonje ilaq magjik qe ti hjek 10 kilogram sa hap a mbyll syte.

 23. ju lutem kam nevoj per ket diet jam mbipesh aka mundesi te me ndihmoj kush mua cila diet eshte me efektive per mua qe jam100 kg ju pershendes

 24. Do ta provoj dhe shpresoj te kete sukses sepse jam munduar ne cdo menyr dhe nuk kam humbur as nje kile te vetme

 25. Gjate dites se pare psh duhet te konsumosh vetem fruta dhe asnje gje tjeter ??

 26. a ka njeri i cili e ka majt ket dijet e ka pas sukses se me sa po e sho une spo shkrun or nsa me hanger, se s akom pa dijeta dej tash te gjitha kan qen me or ne sa ora me hanger e me pi po ktu spaska edhe sma mer mendja se esht kjo dijet aq e shnedetshme sepse spo mujka me pi uj njeri.
  Por nese ka njerz si e kan perdor e si kan pas sukses plz tregonaaaa

 27. ju lutem a mund te me tregoni ca do me thone – 4 zarf supe qepe mix lipton-faleminderit

 28. po me kete diet a mund te pihet kafe dhe sa ne dite ju faleminderit

  • Nuk preferohet sepse dieta eshte e dizajnuar ashtu qe ushqimet tjera perveç atyre që përmenden duhet të shmangen…

  • aq sa shkruan ne artikull, por nvaret nga personi ne person. Disa humbin me shume e disa tjere me pak.

 29. Ju falenderoi per kete recet,a mundet me u perdor kjo dijet te njerzit qe kan probleme me smundje KARDIAKE ( i kam vendost 2 STENTA )

  • Halim, nuk sugjeroj ta besh dieten pa u konsultuar me mjekun tuaj dhe te jesh nen vezhgim ditor.

 30. Pershendetje- gjate kesaj dietes a lejohet per ta perdorur kafe dhe qaj .

 31. orzin e kafte a duhet ti qitet biber te kuq apo veget a veq oriz

  • Dona, bone orizin ashtu si deshiron ti. Vetem nese orizi perdoret pa i shtuar asgje vetem te avullohet e te konsumohet ashtu eshte me i mire.

 32. kur i ktheni bre pergjigjet se spom pritet me ja nis ket dijet

 33. a jeni te sigurt qe kjo diet eshte e efektshme se me duhet te humbas patjeter ?

 34. ju falenderoi per kete recet shume efikase kam provu jam shume e knaqun veq deshta ta perseris prap .. ju lutem nji skjarim nese ban
  duhet mishi i lopes krip me u zi a pa krip apo bam me domate me u pjek bashke ne furre se ketu nuk ka skajrim te qarte ju prsh e ju falenderoi

 35. ej , te ky mishi i lopes eshte i nevojshem?mund t perdorim nj lloj mishi tj jo lope? & te ky orizi mund t perdorim nj oriz te thjeshte? ju lutem m ktheni prgj shpejt se e kam t nevojshme:( !!

  • Ty nuk te ndalon askush te ndryshosh por dieta eshte planifikuar keshtu dhe ndryshimi i cilitdo hap ndoshta ndryshon edhe peshen e KG qe do humbesh. Te pershendes

 36. Me falni deshta tju pyes a mund ta mbaj ket dijet po té mos e pi at,super hiq se smundem nga aroma e rend ta pij me ktheni pergjigje ju lutem

 37. mund te pijme supa tjera ne vend te kesaj qe eshte shenuar ketu.

 38. me falin dhe nje pyetje tjeter,mund te hame sa here te duam apo 3 vakte ne dite flm…

 39. Po kur perfundon dita e 7-te,mund te fillojm serish kete diete apo duhet te pushojme ? Sepse nese jemi ne mbipeshe padyshim qe deshirojme te humbasim me shume se 5 kg. Faleminderit shume !

  • Mund ta përsëritësh dietën por pusho një javë dhe ki kujdes mos u shlo në ushqime, ha më pak por më shpesh dhe pi ujë më shumë.

 40. pershendetje,desha me di se kete supen qe bejme duhet te pijme vetem lengun apo me gjithe perime,,flm

 41. me vjen keq te them se un kam humbur vec 3 paund me kete diet me iku i gjith besimi i vetes….

 42. un jam ne diten e katert te dietes dhe nuk ve re ndonje ndryshim te vetja ime por nuk e ka perdorur supen …..une jam 166 cm e gjate de peshoj 173 paund…mund te me thoni sa mund te jet pesha ime normale ju lutem….

 43. une quhem enis dhe une jakom filluar qe 4 dit une shum pak ha ne mengjes ha veum 1 buk te thekur me n iqaj me limon ose ni got tamel pi 4-5 gota uj ne drek ha sallat me domate mull dhe karota ne drek ha sallat e tashti nuk edi sa kam kam ra ne kilo? mundni me tregon isa pi ju merr menja

 44. Përshendetje juve!
  Desha të di se çfarë efekti ka uthulla e mollës për dobësim?
  A ka efekte anësore,kuptohet nëse konsumohet tepër por gjatë dietës si duhet përdorur atë?
  Ju faleminderit!!!

  • Pershendetje Megi,
   Uthulla nuk duhet perdor shume shpesh por ja nje menyre se si mund ta perdoresh

   Ne nje gote:

   3 Lug gjelle uthull molle:
   2 Lug gjelle leng limoni te shtrydhur, dhe
   2 apo 1 Luge gjelle mjalte natyrale.

   Perziej mire dhe pije, perserite kete 3 her ne dite jo me shume dhe kete mund ta vazhdosh gjat gjith jetes nese deshiron dhe nuk perton.
   Ky koktej te ndihmon te pastrohesh nga materiet toksike, te ulesh shtypjen e gjakut dhe te humbesh pesh, e perveq tjerash ka edhe shum dobi tjera qe do marrte nje post te tere per ti permendur.

   Kalo mire

 45. pershendetje te gjithve edh ju uroj suksese ne jet une jakam nis me humbje peshe qe ekishit propozue por nuk ikam hubur qato killa qe ikini shkruar por ikamhumbur vetem tri killa per shtat dit dhe kisha pas deshir teme kshilloni mej hubur edhe do nese egziston mundesija ju faliminderit per kshillen e juaj dhe ju pershendes zemersisht

  • Pershendetje Lufa, me se pari te uroj per ato kilogram qe ke humbur cka do te thote se dieata ka suskse. Edhe ne artikull eshte cekur se mund ti humbesh deri ne 7 kilogram cka do te thote se dikush humb me shum e dikush me pak, por kryesorja eshte se dieta ka sukses. Te pergezoj per suksesin dhe te falenderoj per komentin. Pusho pak, kujdes me shume ne ushqime e sidomos tash kur jemi ne fund te vitit me gjith keto festa dhe perserite prap dieten. Per te arritur qellimin njeriut i duhet te sakrifikoj andaj ne ket rast kerkohet qe te sakfirikosh ushqimet qe te trashin e gjithashtu ti perkushtosh vetes ca kohe per aktivitet fizik keshtu duke i djegur kilogramet e tepert.
   Shendet dhe cdo te mire.

 46. nee ska mrekulli qe per nje jav te humbasesh pesh per qfar e keni qit pra se une sod kam fillu po kur e lexova qka i pask shenu kejsit qe ska mrekulli te humbesh pesh per nje jav me mire teterhiqem

  • Ne rregull, ti po deshton pa e provu fare, nese e provon e deshton atehere mund ta gjyhkosh nese humb apo nuk humb pesh nga vet pervoja juaj.
   Shendet dhe cdo te mire per ju

 47. ju lutem me ktheni prgj sepse mendoj ta nis qe neser dieten sepse sme duket shum e veshtire si diet…….shum faleminderit….

 48. a i ben dem kjo dieta nje vajze 14 vjecare.nese po ca duhet te beje qe te bjere ne peshe?

  • kejsi, nuk te kisha then ta besh kete diet, provo te hash me shpesh e me pak e te jesh me shume aktive, vrapo cdo dite. Mos prit mrekulli qe te humbesh pesh pas 1 jave se nuk ndodh.

  • nuk te sugjeroj ta besh. ha me nga pak dhe me shpesh, pi uje me shume dhe je aktive fizikisht – vrapo. kjo eshte menyra me e mire per ty.

 49. ju pershendes une e kam perdorur ket dite edhe kam humbur 5 deri ne 7 kilo per nje jav ,kam pas sukses nuk ka qen shum e veshtir per mua ,du prap ta perdori se tani kam shtuar pesh prap se kohen e fundit kam ngren shum embelsira dhe ne mars te ketii viti e kam perdorur ket diet , e du prap tani, po une supen e kam perdorur gjat dietes po ne ven selinos kam perdorur nje tjeter duke menduar se eshte selino ajo e gjat qe eshte si shkop nuk me kujtohet si thirret dhe supa eshte ber shum e shishme , por me pas e kam kuptuar se ajo nuk ka qen selino dhe tani e di cila eshte ne anglisht thirret celery po vertet nuk mund ta perdori ate se eshte shum e rend ka shijen shum te rend a bon mus a qes ate selino hiq , jetoj ne kanada dhe desha te di se a bon ato paqetat e supes te jen chiken noudle 4 paqeta qe jan kan calori pak a ben ato ti perdori per sup pershendetje ju lutem kthema pergjigjejn.

 50. se di be aesht e vertet qekjo dijet se une kam ba edhe dijeta me te renda se kjo po sjam tu humbur kg ju lutem me ndihmoni kam be dijet me pavlak kohen e fundit po ska efekt ju lutem pergjigje sa me te shpejt

 51. te hash emblesira pas gjdo kohe te ushqimit a mund te shtosh peshe?ose embelsirat a te shtojne peshe sepse disa thone se nese deshiron te mos shtosh peshe duhet ti ndalosh embelsirat e disa thone se pak embelsire te bene mire ?ju lutem me pergjigjuni flm shume

  • a te shtojne peshe embelsirat ?, sepse disa thone janew te ndaluara rrepteisht sepse te shtojne peshe e disa (mjeke) thone se pak embelsire te bene mire. ju lutem pres pergjigje flm shume

   • Nje emblesire sado e vogel qe eshte ka mjaft kalori qe ty do te duhet te vraposh per ti djegur. Prandaj, kur themi pak mendojm shume pak por nuk duhet te teprohet jo vetem ne embelsira por edhe ne ushqime tjera. Nese deshiron te humbesh peshe te sugjeroj te rrish larg embelsirave. Ha ndonje embelsire aty ketu her pas here. Po deshe zevendeso embelsirat e zakonshme me qokollat te zeze 80%, por edhe me qokollat mos e tepro. Pra, pergjigja eshte emblesirat te shtojne peshe.

 52. me falni deshta tju pyes per kete supen,a mundet dieta te zhvillohet pa kete supen apo osht e domosdoshme edhe kjo te pihet ju lutem nje pergjigje sa me te shpejt..
  pershendetje

  • Ajnur, supa nuk eshte e domosdoshme por eshte opcionale dhe eshte mire ti shtohet dietes. Sidoqofte dieta mund te mbahet edhe pa supen.

 53. pershendetje, kam humbur 7 kg per 1 muaj e gjysme por tash me eshte varur lekura tek barku dhe gjokset qka mund te bej qe te mos me leshohet lekura ashtu, kam edhe 30 tjera per te hequr, ju lutem dike qe di lidhje me kete, flm

  • pershendetje rrezja,patjeter ti duhet te kombinosh dieten me palestren apo vrapin ne natyre nese sje e angazhuar perndryshe lekura jote do te kete nevoje per nderhyrje kirurgjikale(qe eshte me mire te mos arrish deri aty) vrapi apo ushtrimet tonifikuese per trupin do te te krijojne mundesine e terheqjes se lekures dhe formimin e saj ne menyre te rregullt!

 54. si te humbi pesh per 2 jav 5 kg ju lutem ni pergjigjije te shpejt flm jeni shum te mir(L)

 55. ju lutem te me sqaroni pak permbajtjen e supes:
  1 kokë lakër,(a duhet te jete nje laker e plote per supen apo ben edhe me pak?
  4 zarf Supe Qepe Mix Lipton- (cfar eshte zarf supe? a mos jane ato paketimet e vogla me vegete gjeli e lope qe gjenden neper markete apo jane pako te medha si supat e gatshme te gjelit etj.?
  dhe sa domate per nje supe?

  faleminderit shume

  • sofia, pytjen e parë edhe të dytën e ke kuptuar mirë… kurse sa i përket domateve një e më shumë kryen punë.

   Shëndet dhe suksese

   • faleminderit per pergjigjen ,gjithsesi, ende nuk e kam filluar dieten dhe krejt faji eshte i juaji sepse nuk me jeni pergjigjur ne kohe .
    do te ju njoftoj lidhur me progresin pas aplikimit
    flm shume

 56. a mund te pijm lengje pa sheqer gjat ketyre 7 ditve per gjdo dit te lutem me kthe pergjigjejen

  • antigona, jo dieta nuk guzon të devijohet asesi në asnjë mënyrë sepse tani nuk do të ket efektin e njëjtë.

   Shëndet

 57. jam 14 vjeqar e po du me ta ba ni pytje se kom ni ne mengjes me pi ni got uj te vagt dobsohesh e deshta me dit a esht e vertet

 58. E kam bere un kete dieten me perpikmerine me te madhe por per fat te keq nuk pata ndonje rezultat te madh, kam rene vetem 1.5 kg.Nuk e kam bere supen por gjithsesi nuk besoj se ben ndonje problem te madh,theksoj se nuk jem e shendoshe vetem 52 kg. Sa mbarova kete diete e nisa serish pa bere asnje dite pushim, sot jam ne diten e dyte mos perben ndonje problem? Doja te dija se kaq kg mund te kem zbritur apo ka mbledhur trupi uje ngaqe kam pire shum pra cdo dite nga 15 gota, jam peshur diten e shtate dhe pash qe kisha zbritur 1.5 kg. Flm. pres pergjigjen tuaj.

  • ersida, eshte mire te pushosh se paku 3 dite para se te perseritesh dieten. Te pershendes dhe uroj cdo te mire.

 59. E kam bere un kete dieten me perpikmerine me te madhe por per fat te keq nuk pata ndonje rezultat te madh, kam rene vetem 1.5 kg.

 60. pershendetje deshta vetem me ju tregu se e kam mbajt ket diet per 7 dit kam humbur 3 kg jo aq sa keni premtu por jam e kenaqur edhe me kete edhe rregullave i jam permbajt vetem se supen e lartpermendur nuk e kam perdor as nje dite ju falenderoj shum per kete diet

 61. une kam disa gota te medha “nxene 0.5 litra uje” sa gota nga keto duhet te pi..:)

 62. 1. Pershendetja Admin..!
  Nuk ka me e sukseseshme se kjo diet po flas nga pervoja ime e kam provuar dhe vertet ka pas efekt kam ndryshuar aq shum sa qe veshtir te me njihnin njerzit qe sme kan par kohe te gjat,isha me e lumtura prej nr 30 te gjinseve kam ren ne 26 besa edhe me shum.Por u zhgenjeva pas disa muajve qe dola nga dieta fitova te njejten pesh qe kisha,dua prap te hy ne ket diet mirpo vullneti im eshte zero nuk po mundem asesi te lutem me motivo disi se e kom te veshtir ti largohem ushqimit per 2-3 dit ngase me se kom ket problem.do tu isha shum mirnjohese nese me kishit ndihmuar.
  Shum respekt per juve Admin
  .

 63. dhe ju faleminderit shuuuum per kto artikull kaq te bukur dhe nxjerni ndonje artikull me te naj dit

 64. pershendetje jam 160 e gjate ndersa i kom 73 kg sa kg duhet me humb dhe a bon ceket diet me e mbajt une

 65. 1. Pershendetja Admin..!
  Nuk ka me e sukseseshme se kjo diet po flas nga pervoja ime e kam provuar dhe vertet ka pas efekt kam ndryshuar aq shum sa qe veshtir te me njihnin njerzit qe sme kan par kohe te gjat,isha me e lumtura prej nr 30 te gjinseve kam ren ne 26 besa edhe me shum.Por u zhgenjeva pas disa muajve qe dola nga dieta fitova te njejten pesh qe kisha,dua prap te hy ne ket diet mirpo vullneti im eshte zero nuk po mundem asesi te lutem me motivo disi se e kom te veshtir ti largohem ushqimit per 2-3 dit ngase me se kom ket problem.do tu isha shum mirnjohese nese me kishit ndihmuar.
  Shum respekt per juve Admin

 66. Nuk e di qpo ndodh nuk po me figuron mesazhi kty tek un me kthe pergjegjje posa ta marresh dite te kendeshme

 67. Pershendetje..!
  Admin me duhet ndihma jote ngase kohe me par kam mbajt ket diet dhe vertet ka qen e sukseseshme kam qen me e lumtura per arsye se humba kg aq shum dhe qdokush qe me shihte wow qfar ke bere me therrisnin thatanike mirpo kur dola nga dieta brenda muajve fitova kg-et e humbur.Dua prap te ja filloi dietes por vullneti im eshte zero te lutem me motivo disi si te ja filloi,e kam problem ditet e para ti le gjerat ushqimore qe i du por pas pak ditesh se kom me ket problem si te ja bei.
  Respekt per webin tuaj se me te vertet na ndihmoni sa qe nuk e keni iden klm

 68. do te doja te dija me shum rreth Supes sepsee tek dita e 3 thot se supa lejohet por konsumimi eshte i kufizuar….

  ndersa ne instruksionet poshte thot se supa mund te pihet si shtes edhe eshte e palimituar….

  Dhe desha te di nesee mund te pi super normal te blere… a ka ndoj problem nese nuk pi qfare eshte e rekomanduar…

  ju lutem sa ma shpejt te me pergjigjeni …FALEMINDERIT :)))

  • Gresa, ne diten e tret as qe permended supa. Supa ne fund tregohet se eshte shtes e dietes e qe do te thote se nese deshiron mund edhe mos ta pish fare, por rekomandohet te pihet dhe mund t’ia fillosh qe nga dita e pare. Te pershendes

 69. mfal se edhe nje harrova se nje mjeke me ka then se nese e humb peshen shpejt do ti fitosh aq kile sa ke humb edhe 20 apo ma shum tjera sa eshte e vertet kjo me tregoni se per ket gje spo guxoj te mbaj dijet se kam shum nevoj te humbi peshe se po ndihem keq edhe me shendet prej peshes tepert flm per irkuptim

  • Nertila, mjekja ka dashur te thote se nese i humb ato kilogram dhe prap fillon te besh jeten ashtu sikur ke qene me mbipeshe ti sigurisht se do te shtosh peshe. Kryesorja eshte te arrish ne peshen e deshiruar e me pas ti kushtosh rendesi asaj se cka han dhe te vazhdosh te jesh aktive fizikisht ne menyre qe te mbash vijen e te mos shtosh pesh. Ti vazhdo vrapo ne laufband per se paku 30 minuta ne dite, pi uje me shume 1.5 deri 2 litra gjat tere dites si dhe kujdes se cka po han ne menyre qe mos te kthehesh ne peshen e me parshme. Te pershendes dhe deshiroj cdo te mire

 70. pershendetje admin desha ta bej nje pytje e kam laufbandin a hum pesh me te apo jo se jam shum ka i kushtoj rendesi ne mengjes dhe ne mbremje i baj ka 30 minuta ne laufmand me fal po ne shqip sdi si i thuhet emri, a mjafton kaq apo per sa koh mund ti humbi peshen ne te pa mbajtur dijet,tung kaalo mir pres pergjigjen

 71. ntung deshta tju pyes a ban me i blu te gjitha qka duhen per supe pres pergjigje? flm

 72. a e hupish p.sh edhe barkun edhe dhjamin ne bark apo wetëm peshën/?

  dhe deri në sa kg i humbas.?

 73. flm shum me keni ndihmuar sado pak per shtat dit kam humbur nje klg dt th do te vazhdoj sepse kam arrit nje ritem kilogramet e tepert i kam fituar nga shtatezanit i kam kater femij por nga deshira te humbi pesh sepse nuk me pelqen vet vetja te jem e shendosh dhe po mendoj ia arrita dhe ju kisha sugjeru te vazhdoni kam peshuar 75 kg e gjat jam 156 tash jam 73 kg flm shum per kete faqe dhe na ndihmoni shum

 74. eeee un e kam ber kete dieten dhe nuk kam humbur as edhe nje kile debila te dreqit……

 75. PEshendetje nga un LiNDa kisha pas deshir me dit a munet per nje jav me hub naj kg un qe kater dit kam fillu dieten ama jo qet diten 7dite qe e esht ktuu po ha vetem molla pi uj ka 15gota ne ditje ha sallata kossss edhe ushtrime kapak boj gjat dites po kisha pas deshir me dit edhe per gjumin nese flen gjat dites a ndikon ne peshhhh se un as amel nuk perdori yndyrna krejt pak e po kam shpresa qe do te humbi kg po kisha pas deshir edhe prej juve me dit tung ju uroj qdo te mire me REPEKT LINDA

 76. hallo.unë jam 1.70 dhe peshoj 66kg
  dhe kam deshir qe se paku 8 kg ti humb .sa ditë me duhet te mbaj ketë diet.
  ju lutem qe sa me shpejt me bar pergjigjjen.klm

  • laura, mbaje dieten per aq dite sa eshte dhe shiko se sa kilogram po i humb. Ndoshta mjafton me nje jave dhe me kaq ndoshta nuk ki nevoj te mbash diete pas nese ke nevoj te humbesh me shume kilogram, pusho se paku 3 dite dhe pastaj mbaje prap te njejten diete. Te pershendes.

 77. mfal se harrova te pys a ndikon gjumi i dites edhe gjat dijetes nese flen diten a ndikon ne pesh dhe a ban te hashh rrushh e te pish qaj kamelice tung qe ka mundesii me ma kthy pergjigjjen kalofshit mire

 78. Pershendetje Admin un kam fillu qe 2dit nje diett pi shum uj ne dit dy her ne ditje ha sallattta e pem poashtu eci shkallveee edhe baj disa ushtrime me duket vetja ma leht po pak kisha pas deshir me dit a munet me u ba ndryshimi vetem me sallata edhe pem poashtu duke pir uj sa me shum dhe duke ecur shkallve tung te pershendes te uroj suksese ne jet tung

  • Linda, po mundesh me pa ndryshime sigurisht se po por ndoshta pak me ngadal se sa nese merresh me ndonje aktivitet fizik si vrapim. Te pershendes.

 79. pershendetje…..dua ta filloj kete dieten se nga shtatzania kam 20 kile me teper…po kam nje problem qe lekuren e kam delikate dhe kam vizat e shtatzanise dhe kam vija dhe ne kofshe…dhe kam frik se me kete diet lekura do behet me keq…a duhet te rrezikoj ???Ju lutem me thoni ???Me respekt Mari

 80. a munet me humb pesh vetem me sallata pem edhe perime kafeee pa sheqer qaj vetem me yndyrna joo poashtu as embelsira

  • linda, po mundesh te humbesh peshe keshtu por per t’ia ndihmuar duhet qe edhe pak te jesh aktive fizikisht. Nese nuk mundesh te vraposh atehere dil e ece, shetit per 1 ore ne dite. Ashtu si edhe ve ke thene, ha me shume peme dhe perime e me pak ushqime me yndyre. Pi uje me shume dhe dale nga dal humb peshe dhe ndihesh me mire e keshtu edhe vetes i ndihmon pasiqe deshiron te mbetesh shtatzene dhe pesha e tepert eshte nje faktor qe ndikon ne mosmbetje shtatzene. Te pershendes dhe uroj cdo te mire.

 81. une jam e gjat 1 .73edhe i kam 75kg ju lutem te me tregonisa kg duhet ti kem per kete gjatesi ,edhe qe kam teper si ti largoj ato ,kam shume oreks si ta humb at ,flm per mirkuptim

  • Sara, nuk ke shume kilogram por per ty mesatare eshte 70kg. Pasi qe nuk ke shume atehere largoj duke u marr me ndonje aktivitet fizik. Vrapo, ose nga biciklete apo ece nese asnjeren nga keto nuk mund ta besh. Pi uje me shume, ku kujdes nga ushqime me shume yndyre, ha me shpesh por kurr mos u ngop dhe ushqehu me me shume peme dhe perime. Kjo eshte rruga me e mire. te pershendes dhe uroj shendet dhe cdo te mire.

 82. pershendetje sot kam filluar dieten por a eshte ne rregull nese ha vetem molla..?ju lutem te me ktheni pergjigjjen…

 83. une jam nora jam 25 vjeqare edhe peshoj 115kg une ekam perdor kit dijet veq pakez m ndrysh u kan ajo u thirr nas nje menyr alkohol pije te gazume edhe buk paka shum u kan si kjo ekam perdor nimuj edhe ikam hupur 23 kilogram po kure nderpreva u ruva po ikam shtu dupllo peshen po kam fillu apet me kit dijet po tash supen nuk muj me pi hiq edhe deshat met vet aka e fekt pa sup
  se mu supen nuk po ma kana
  te lutem shum nese munesh mem tregu diqka te lutem me trego ose me kthe pergjigjjen ook te pershendes me respek nora

  • Nora, supa eshte suplement qe dmth esthe mire te pihet po me fjale tjera bene edhe pa te. Keshtu qe vazhdo ti pa supe e shpresoj se ke sukses e kthehesh e ndane me ne. Shendet dhe suksese.

 84. pershendetje k kkisha dasht me dit kto far perimet mishin edhe orizin aduhet mi fergu me vaj apo perimet mihanger si jan dhe mishin te zier gjithashtu edhe orizin me zi ju kisha lut ni sqarim sado te vogel se spodi qysh mi perdor se kom nevoj shum per me hup pesh ju lutem kthema sa ma shpejt pergjigjen tung flm per mirkuptim

  • lirije, perimet mund ti hash ashtu si jane (natyrale) por edhe ti pergatisesh me vaj ose ashtu si deshiron ti. Per ti ruajtur vlerat e perimeve me se miri eshte ti hash ashtu si jane ose pak te gatuara. Kur them te gatuara mendoj se nese i pjek apo fergon me vaj mos e djeg. Sa per mish fergoje ose piqe ashtu si deshiron ti. E sheh qe e kam shkruar se bene edhe hamburger nese preton te pergatitesh mishin vet. Orizin nuk besoj se mund ta hash pa pergatitur keshtu qe pergatite ashtu si deshiron ti vetem shiko nese mund te gjesh oriz te kafet. Eshte pak me shtrejt por eshte oriz i plot dhe me te gjitha vlerat ushqyese. Shendet dhe cdo te mire.

 85. pershendetje…..dua ta filloj kete dieten se nga shtatzania kam 20 kile me teper…po kam nje problem qe lekuren e kam delikate dhe kam vizat e shtatzanise dhe kam vija dhe ne kofshe…dhe kam frik se me kete diet lekura do behet me keq…a duhet te rrezikoj ???Ju lutem me thoni ???Me respekt Mari

 86. mirdita:- un jam 16 vjet kam 60 kg dhe me shum me dallohet stomaku deshiroj ta nis ket diet.. deshiroj ta di se ado me humbet barku sado pak se qeter sekam problem ama barku me shihet shum apo nese di naj menyr tjeter te lutem me tregoni..
  edi qe nese vrapon bon ushtrime * mirpo skam koh ti bej kto) ama ndonji menyr tjeter..
  a dot ket sukse kjo diet per mua ???
  ju pershendes..preesss pergjigje….

 87. Suksese staffi tuaj, per tre dite kam humbur vetem 2 kg, si thuani do te mund te humbas 5kg deri ne fund te dietes? kam 68 kg tani dhe jam 1.67 cm.

 88. pershendetje ne ket dijet a veq ni jav duhet me majt apo me majt qdo jav klm

 89. Pershendetje jam e interesuar te dije se perimet te jene edhe te gatuara a munda ti se si mund ti gatajm ato te pjekura a si mund ti bej flm

  • jonida, mund ti pjekseh mund ti ziesh por sa me pak i gatuan (zien apo pjek) aq me shume vlerat e tyre ruhen. Te pershendes.

 90. nuk e kuptova akoma perberesin e supes.. doja te dija se cfare mund te permbaje brenda.. flm shume nje diete e vecante..

 91. jam senada jam 90kg. sakg humbas me kete diet dhe a mund ta zevendesoj mishin e lopes me mish pule se nuk mund ta ha

 92. pershndetje ja so po e kam provuar dieten ishte perfekte per mua gjithcka ne rregullt vetem se nuk kisha besuar se per 7 dite kam humbur 7kg eshte nje diete e lehte shumm e mir.vetem po frigohet tash a duhet me e mbajt dieten apo me ngrene po frigohem mos i shtoj ato kile ju lutem pres pergjigje

  • manushaqe, te uroj per suksesin dhe rezultatet qe ke arrit me kete diete. Tash krejt cka duhet te besh eshte thjesht te kujdesesh se cfar han dhe sa han nese deshiron te mbash peshen qe ke e te mos shtosh si dhe te jesh me shume aktive fizikisht… vrapo ose se paku ec sa me shume qe mundesh. Shendet dhe cdo te mire.

 93. une i kom 80 Kg edhe jam i gjat 170CM i kom 17 veq me qit dijet nuk ma merr menja si ka me pas dikush humbej veq fitim 1.3 Kg n`dit usht e pa mundshem edhe jam i sigurt 100% per kta

 94. dua te di se nqs konsumoj te gjitha keto qe thuhen nuk duhet te ha gjera te tjr?

 95. nese e perdorim kete diet duhet vetem ti perdorim keto ushqime pa ngrene buk.apo.?

 96. Ju përshëndes dhe desha të pyes: “pasi të mbaron dieta,çka më tutje? a këthehen kilogramët? se logjikisht njeriu s mund gjithë jetën ta kalon në diet? ju faleminderit.

 97. a mundem me perdor ket diet kam 17 vjet? edhe a mund te perdoret supa e gatshme p.sh gjeli?

 98. ne rradhe te pare faleminderit per sugjerimin e dietes .un sot per here te pare kam filluar kete diete edhe jam e interesuar per perberjen e supes me te gjitha llojet e zarzavateve?? mishi (i lopes) duhet te jete i pjekur ne zgare apo i pjekur ,me sa lexova pak me lart liomoni ishte i rekomandueshem vtm diten epare te ben dem nqtese e perdor me teper ju lutem pres pergj.

 99. pershendetje un sot kam filluar me dieten ee neser na lejohen edhe permiet e gatuara sigurishit se lejohen kripa apo jo..

 100. mirmbrema me vjen mir qe hasa ne dijeten tuaj mirpo mund te vazhdoj ket dijet
  sa te dua apo vetem 7 dit? flm per mirkuptim:D

 101. pershendetje. Deshta tju pyes per ni muaj sa rezultat kam ne qofse e ndjek ket dijet ju lutem me me jepni pergjigjen? Pres

 102. pershendetje a munt te me tregoni se si ta mgaj dijeten dhe sa dedikohet ta mbaj

 103. pershendetje ju lutem te me tregoni si duhet te mbaj diet dhe sa koh osht e dedikuar te mbaj

 104. ju pershendes une jam ne diet per momentin veq deshta te pys a ban me vazhdu veq me sup mas diete

 105. pershendetje….dua te bej kte dieten me siper por nuk e di sa rezultat ka…….

 106. Mbajta dieten 2 javore te beauty mirepo sa e lash dieten kam mar perseri kilogramet te cilat i kam humbur tani do te provoj kete diet mirpo vullneti im eshte me 0 …ju pershendess

 107. pershendetje admin deshta me ta bo ni pyetje kum fillu me shtu pesh amo ju kum shmang ushqimit tani prap sado pak qka po ha po kam dhimbje barku nuk po ma duron ushqimin a esht ndoshta kjo arsyeja se un jo shum e re per diet? tung klm

 108. harrowaa me cekk se ne vend te mishit te lopes kom honger mish HAMBURGER qe blehet osht mish pule .Sup nuk kam konsumuar . Edhe ato 2 dit qe kom pushu kom kom honger vetem pem ,perime ,edhe 1 qofte ose 1 shnicell pule .suksese

 109. per 1 jav me qet diet i kom hek 5 kg jom shum happy me rezultate tash jom ne diten e 5 te javes dyt .ju kisha propozu me mbait .normal kush don me hump peshenn e pa deshirumee 😉 kisss e keniii

 110. heyy me pelqen shum kjo diet me ka ndihmuar qe te dobesohem,vitin e kaluar kam qen shum e trash dhe kam pasur semimaturen mirpo me ndihmen e saj jam dobesuar dhe jam dukur bukur …kaloni bukur

 111. unenuk ha shum por ende trashna ku mundet me qne problemi ,,,mengjesin e ha ne ora 12 dreken ne ora 6 kurse darke fare nuk ka nganjehere

 112. sot osht dita e par e dietes jom 15 vjeqe edhe jom e vendost me mait se ja kom mar vetit inati ahahah.a bon me pi uj e me shtrydh imonin n ta u kputa tu pi hehee.kthe pergjigjen

 113. jam ne diten e 2 te dietes dhe gjerat kan shkuar shum mire deri tani po nuk po shikoj ndonje ndryshim te madh…..gjithsesi e ndiej vetem me te leht
  kisha nje pyetje
  po per burrat tan qendron kjo diete??

 114. tung admin desha ta bej nje pytje e kam fillu nje dijet shum te leht po spo di a mundet me pas efekt e kam mar nga gazeta(kosova sot) vetem me portokall dhe 4 biskota dhe nje kafe ose qaj pa sheqer gjdo mengjes dhe ne drek gjys gote kos dhe nje vez te zier prap porokall, ne dark 125 gr mish te bluar viqi dhe tranguj ose domate qka ta merr mendja a ka efekt apo vetem pe mbaj pa lidhje flm per mirkuptim qaoooo kalo mire pres pergjigjen

  • nertila, nuk di ndoshta edhe eshte diete e mire sepse ashtu edhe po duket sipas asja qe ke pershkruar. Nese ke sukses na trego te falenderoj paraprakisht. Te pershendes.

 115. Admin une kum fillu me vrapu po spom me majfton po du me ja niss dietes qfar rreziku esht per moshen time a ?? sse nese s’esht naj far rreziku ka me ja nis :D:D:D

 116. zana pershendetje admin po du me fillu me ket diet po spi kuptoj ne diten e dyt qka jon karbohidratet dhe kompleks te bashkura ne nje doz te vait ju lutem kthema pergjigjjen falimderit.

  • bardhja, mos u brengos për këtë thjeshtë fillo ditën e dytë me një patate ashtu si shkruan dhe duke ngrënë këtë patete ju siguroni të karbohidratet komplekse që janë zinxhirë i tri apo më shumë molekulave vetjake të sheqerit të lidhura së bashku… shembuj të karbohidrateve komplekse janë fruktoza dhe glukoza…, edhe njëherë mos u brengos shumë për të thjeshtë fillo ditën e dytë ashtu si shkruan. Të përshëndes.

 117. tung kampas qef i hup 5 kil po nuk muj me i hup a me ndimon me naj dijet flm nes ma ktheni pergjigjjjen

 118. hona, mundesisht te besh pytjen edhe nje here edhe te jesh pak me a kjart se nuk po te kuptoj. Cdo te mire.

 119. Admin oki kam nis me vrapu por problemii im esht qe po du me u zgjat nja 10cm a kii edhe per zgjatjen naj recet ??Pres pergjigje

  • Linda, kam degju qe ruset kane pasur nje metod sekrete per te shtuar gjatesin por se sa eshte e vertet kjo nuk e di… dhe e gjitha qe mund te them eshte se asgje nuk mund te besh qe te zgjatesh ose ndoshta ka dicka por une nuk mund te te ndihmoj. Te pershendes.

 120. aa edhe dishka nese kii naj recet per mu zgjat pak po du mu rrit nja 10 cm a kiini najjkush naj recet a?

 121. Une po du me ja nis te hanen Dietes po jam 14 vjet ju lutem nese ban pergjigjen ma shpejt se po kam qef shummm me hek kg e teperta ok

  • Linda, je e re dhe ende duke u rrit dhe zhvilluar dhe per kete nje diete si kjo nuk preferohet. Me mire do te ishte po qe se do fillosh te jesh me aktive shembull te vraposh per cdo dite apo nje dite po e nje jo, te hash nga pak e me shpesh gjat dites dhe te zgjedhesh ushqime natyrale si peme dhe perime e gjithashtu edhe uje te pish deri 2litra apo edhe me shume gjat dites. Keshtu do te ishte me mire per ty.

 122. ej desha te pyes se nese gjate dites se pare ha vetem 2 lloje frutash(molle dhe portokalle )ka problemm apo duhet nje shume llojshmeri frutash

  • enada, nuk di ndoshta edhe mund të ketë por dieta është një prej atyre dietave që mund të quhet rigoroze ku rregullat e saj nuk rekomandohet të ndryshohen sepse edhe rezultatet mund të mos jenë të mira në fund. Të përshëndes.

 123. un kom jek kilogram shum prej ksaj diete ama nga stomaku jo qfar duhet qe ta heq qafe edhe stomakun ju lutem me tregoni flm shum

  • rosana, stomaku dhe kofshët janë vendet ku më së vështiri largohen kilogramët. Merru me ndonjë aktivitet fizik dhe bëj ushtrime barku dhe mos harro të kesh prapë kujdes me ushqime sepse mund të shtosh prapë peshë.

  • tina, sa të duash dhe bile siç edhe e ke lexuar vetë shkruan se rekomandohet që sa më shumë limon të konsumohen. Sa shumë apo pak nuk është caktuar dhe është lënë që ju të vendosni sa mund të konsumoni. Ju përshëndes.

 124. Pershendetje!
  Qaji i cili njihet si qaji kinez,dhe shum njerez qe po e perdorin thojn qe humb kg a ka efekte negative sepse aq sa jam informuar un aj vepon ne sistem nervor duke frenuar ushqimin.Nese pihet per koh te shkurtra dhe me nderprerje a ka efekte negative?A ka efekt?
  Ju faleminderit per mirkuptim.Pres pergjigjje

 125. pershendetje kam nje pytje edhe pse nuk eshte koha e shalqinit edhe pjepresa a mund te provjoj menjher kete diet shpreoj se do te me kthan nje pergjigjje

  • bardhja, pse jo mund ta provoni, shume tjere po e provojne dhe po jane te kenaqur. Shpresoj edhe ju te ndaheni e kenaqur. Shendet dhe cdo te mire.

 126. deshiroj te humb pesh sepse pas lindjes ja mbetur shum e trash peshoj 95kg deshiroj ta provoj .

 127. Pershendetje.Nje pyetje ju lutem dhe nese mundeni nje pergjigje nga ju.Nese mungon mishi i lopes(pasi te them te drejten veshtire se e gjen)me cfare mishi mund te zevendesohet?Mishi i vicit mund te jete nje zevendesues i mire?Me respekt e gjithwe te mirat.

  • gerta, mish lope apo vici ska lidhje nese nuk e gjen njeren atehere zevendesoje me tjeteren. Cdo te mire.

 128. une prej nestri po ja nisi me majt dieten e ishalla do zoti me nimon e hupi peshen se kum me shku ne kosov

 129. Disa pyetje : Limoni a duhet konsumuar cdo dite apo vetem diten e pare? Kafes expres a mund ti hell vetem pak fare sheqer dhe pak qumesht? 10 gotat e ujit a duhet pire per 7 dite rresht,edhe diten e 7 qe kemi leng frutash? A ben me perdor vetem pak fare krip,vaj ulliri dhe ufull tek orizi,tek pjekja e perimeve dhe tek supa????? Flm

  • reneta, limoni vetem ne diten e pare edhe ashtu te shkruan ne artikull, kafe sheqer e keto tjera nuk jane pjese e dietes dhe si te tilla nuk preferohen por ti je ajo qe vendos nese deshiron ta besh dieten ashtu si eshte apo te shtosh edhe kafen me pak sheqer. Nese vendos me pi edhe kafe atehere mos e tepro. Ato dhet gota uje duhet pire per 7 dite rresht. Mund te perdoresh pak, vetem pak, krip, vaj ulliri dhe ufull tek orizi. Suksese.

 130. Une e di qe e vetmja menyr per tu dobesuar shpejt esht te mos hani buk iq as ato pem e perime ket po e them nga pervoja jo te mos hani kurr por te mos hani deri sa ju te dobsoheni ose mund te hani 1 moll ne dit 😛

 131. Hahahahah qfar pyetje te gjitha te ngjajshme a bon me hanger buk a ban me hoger qokollada aban me pi kafe lexoni komentet dhe do e kuptoni un spana degju deri me tash se lejohen e mbelesirat e buka ne diet gagagagag me keni ber shum per te qeshur
  ja nje koment nga un kam peshu 63 kg pas orarit te punes qe bej 8 or ne dit peshoj 50 kg levizni pak edhe flejni me mir edhe dobesoheni
  suksese te gjithve tung

 132. ina, mund te ndodh qe kam gabu edhe une gaboj ama pa dashje se tash kur ti po me thua se i kam then dikuj qe molla nuk hyn te pemet po quditem me veten edhe do ta gjej nese eshte ashtu ose me trego edhe ti se ku eshte… flm per koment dhe cdo te mire.

 133. ej a bon mos me honger shum limon diten e par se spo muj :S edhe a duhet gjdo dit me honger limon ? ma kthe pergjigjen ju kutem . tung klm

 134. edhe nje pytje km harru me falni qaj edhe kafe a ben te pihet me kokrrat e sheqerashav (diabetikav) po mendoj qao

 135. tung admin me duket se jam ka ju shkruaj per her te par desha tja bej nje pytjekjo dijet a ben pune se une i kam 105 kg edhe ushtrime nuk muj me ba se e kam nje kam te vrame a mjafton kjo dijet me ule peshen dua te bie ne 80 apo 75 kg me tregoni ju lutem pres pergjigjen nga ju ose ma jepni nje koment se si ta humbi peshen e fituar gjat shtatzanis para 5 vitev kam qen 75 kg e tasht i kam 105 a mundem ti humbi flm per mirkuptim ciaooo

  • nertila, besoj se mundesh ti humbesh disa kg me kete diet ashtu sikur edhe te tjeret. Une te sugjeroj ta provosh ashtu si eshte pa ndonje aktivitet fizik mbasi edhe ashtu nuk po mundeshit te beni dicka per shkak te kembes. Vazhdo beje dieten dhe pasi ta keni perfunduar pushu 2 ose 3 dite dhe prap perserite. Besej se do te humbesh peshe e te kthehesh te tregosh per susksesin. Shendet dhe suksese.

 136. te pershendes shum dhe deshta ta beje nje pytje se a mude te perdore kamelicen pa sheqer qate ketyre diteve te lutem kthe pergjigjje

  • vjollca, nuk di cfar te them por mendoj se mund ta perdoresh 3 her ne dite pa sheqer. Cdo te mire.

 137. ju pershendes jom ferdanja un dikt dijrt jom ma e mbaj shum e suksesshme osht ju preferoj qi kush vuan nga mi pesha qe ta mbaj kit diet qi mundet se ish e suksesshme u kom pi 4 litra uj ka ba vakia me dit veq uj me pi osht shum mir

 138. Shume faleminderit per shpjegimin! Une po e filloj
  Do kthehem t’ju shkruaj per rezultatet… klm

 139. Pershendetje dhe faleminderit per dieten! Pyetja ime eshte a ka problem nese nuk e konsumojme fare, fare supen (sepse une nuk e ha dot ate)? Dhe te perimet e dites se dyte si meren te gatuara lejohet vaji dhe kripa? Flm sh suksese respekt Eda

  • Eda, supa është suplement (shtes) nuk është patjetër por është mirë të përdoret. Shkruan kështu (si të gatuara ashtu edhe të pa gatuara) kështu që mund të perdorësh pak vaj dhe pak krip por jo në sasi të madhe. Të përshëndes.

  • florent, duhanin kishe bërë mirë ta leje por bën mirë nëse e rrallon gjatë dietës sepse do ndihesh më i lodhur e duhani do të mundonte më shumë.

 140. Faleminderit Per pergjigjen jeni shum te mirr ….Kam edhe nje pyetje ! A duhet te pi 10 gota uj per gjdo ditt …… do ta mbaj kete diet me duket shum e mirr dhe praktike ….kam mbajtur dieten dy javore dhe 24 ditore por kam humbur vetem 7 kg shpresoj te kem sukses ne kete diet sepse kam nevoj qe te humbi edhe 10 kg ….. ju pershendesss….

  • sara, po është rregull i mirë që të pish 10 gota apo më shumë në ditë edhe atëherë kur nuk mban dietë. Vetëm vazhdo. Shëndet dhe suksese.

 141. Faleminderit shum per pergjigjen Me duhet te bej edhe kete pyetje ..A duhet pier per gjdo dit nga 10 gota uj ?? ju pershendes jeni shum te mirr……

 142. Dhe ne diten e 7 ku thuhet leng frutash!! duhet bere lengun natyral vet duke shtrydhur fruta ?apo te blej leng te gatshem ?? ju faleminderittt….

  • sara, mund ta blesh apo mund ta besh vet, si te duash… edhe supen duhet pergaditur vet sepse nuk besoj se mund ta gjesh nje sup te gatshme ashtu si kerohet ne kete diete.

 143. Pershendetje : Per gjdo ditt duhet pier nga 10 gota uj a po ? supen si ta pergadis te gatshme apo vet ta pergaditi ?

 144. e kam ni pytje per motren tem ajo qet diet e ka majt per 2muaj rresht dhe dopsu shum mir po kur kam fillu me honger u trash shumm eshte 1.70 e gjat peshon 75 kg po don me ra ne 58 kg, ama qet diten ajo eka pas qe diten e 4 me i honger 3 banane dhe qumsht pa yndyr , dhe langje nuk ka pi ton jave pos te dillen edhe dillen u kan me honger oriz integral po qet integral se ka kupu qa osht e ka honger makaron pa yndyr kishja desht em dit a duhet gjat diet me pi langje ama pa shiqer edhe kafen me pi me natren se krejt pa shiqer sun e pin edhe pin shum 4-5 kafe ne dite uji si pihet hiq veq me zor edhe supen qe duhet me pi ajo ka pi sup magii ose fide e ka pregadit vetun tash ka fillu me dal ka 2-3ore masidte me ec a duhet patjeter me vrapu a bon veq me dal me ec edhe me majt qet diet qa me kishe kshillu me bo mas anej qe mos mu trash se ni got uj me pi trashet fryhet edhe pllazma keksat a te trashin pres pergjigje prej teje.

  • bexha, motra ka pas sukses me këtë dietë por ajo iu është kthyer veseve të mëhershme dhe për këtë në momentin që ka ndërpre dietën ka filluar prapë të shtoj peshë. Nëse e humbni peshën atëherë më pas duhet të ushqehesh me kujdes në mënyrë që të mos kthehesh në gjendjen e mëparshme. Nuk e di se sa kanë kalori pllazma keksat por besoj se të trashin për faktin se ndoshta kanë shumë më shumë kalori se sa ju duhen. Sa për aktivitet fizik mundesh vetëm të ecësh por nëse dëshiron të përshpejtosh humbjen e peshës atëherë vrapimi është më i mirë se sa ecja. Mbasi të mbani dietën thjeshtë mos ju kthe veseve të mëhershme të të ushqyerit. Me fjalë tjera mos thuaj në vete “Kam humb peshë tash mund të ha çka të dua” nëse mendon kështu atëherë ti prapë do të fitosh peshë dhe të kthehesh si ke qenë. Thjeshtë mundohu të mos hash ushqime me shumë kalori dhe yndyra dhe zëvendëso ato me sa më shumë pemë e perime e gjithashtu mos harro të pish ujë sa më shumë dhe të merresh me ndonjë aktivitet fizik ose thjeshtë ec. Të përshëndes.

 145. flm admin gjat dijetes kur eshte me ngren perime a ben te perdoret edhe sallata dhe uthulla e molles edhe a mjafton nje limon me ngren diten e par dhe ter diten uji me leng limoni kalo mir qao

  • zoja, kjo eshte dita e pare dhe ketu lejohen vetem pemet e sallata me uthull molle nuk hyne tek pemet, kurse sa i perket limoneve atehere mundesh qe ne vend se ta ngrensh limonin mund ta shtrydhësh në ujë ama mos shtrydh një limon por me shumë. Suksese dhe kalofshit mirë.

 146. a munesh me hanger tjetersen ne diten e par ,po menoj qe perveq frutave se shum shtir walla . edhe a osht e domosdoshme me pi supen :S a bon edhe pa e pi hiq

  • gona, supa është suplement (shtesë) nuk e ke patjetër por është mirë të konsumohet e as për gjërat tjera nuk preferohet të hash diçka tjetër përpos pemëve në ditën e parë. E di që është e vështirë por nuk zgjat shumë, vetëm 7 ditë, dhe më pas do të jesh e kënaqur me peshën që arrin. Të përshëndes.

 147. pershendetje.Mund ta perdor mishin e pules nqs ska problem?dhe dicka tjeter po supen duhet ta hash cdo dite?mirupafshim dhe kalofshi sa me mire

 148. oj tina a kurgjo nuk po han a qa po ban ter diten kallzom ti hjeki edhe une

 149. tina, a mundesh me ma dhan imellen tane apo diqka per me kontaktu, se dua t’ju pyes diqka.flm

 150. ckemi a mund qe ne vend te mishit te lopes mund te haj ndonje lloj tjeter mishi?flm ciao te uroj gjithe te mirat

  • erion, Nuk do te ishte mire te zevendesoje mishin e lopes me ndonje tjeter. cfar mishi tjeter deshiron te hash perpos te lopes?

 151. pershendetje.Jam 106 kg dhe jam 16 per 17 vjec dhe dua te di nese e bej dieten shume normalish a mund te humbas ndonje kile mbas 7 diteve?Dhe kur behet pushimi per dy dite cfare mund te haj ato 2 dite te lutem kthe prgj.Flm shume

 152. ejj kisha dashur te pys dishka admin nese ha qdo dit kos a me bon dëm dishka nese bon meme tregu ok te pershendes

  • lolka, jo nuk besoj perkundrazi kam lexuar se sipas nje studimi hungarezet jetojne me gjat sepse konsumojne shume kos. Keshtu ndoshta edhe ti shton jetgjatesin tuaj duke konsumu kos 😉 jet te gjat e te shendetshme.

 153. jam 20 vjeqe dhe kam 70 kilogram jam e gjat 1.67.kam provuar te baj dijet dhe kam mbajtur nje pak me ndryshe se ky nje javor kam humb rreth 5 kg po ku esht problemi se menjeeeher mbas dijetit po filloj prap te njejten gje dmth prap si po filloj te haje nga nje her buk ne dit po filloj ti ve ne vend ato kg qe mezi i kam hequr.un e dua nje dijet te gjat por jo shum te lodhshme te shoh sa po mund te bije ne pesh psh per nje muaj.ju lutem me ndihmoni me rrepkt ADEA.

 154. ju falenderoi nga zemra per ket diet dhe ju kisha sygjeru te gjith qe kan problen me mbi pesh ta mbajn sod osht dita e tret qe jam ne dijet dhe kan humbur gati 3 kilogram ju per mu osht shum sukses sepse jan ne pyetje vetem 3 dit ju pershendes nga zemra

 155. Tung, sod esht dita 4 per mua, neser a duhet me hanger patjeter mishin e lopes po mundem me hanger mishin e pules pershemel ne vend te sai?..

 156. shum flm per gjitha pergjigjet se te kam lodhur e ty zoti te shperbleft me gjitha te mirat kalo bukur mos u lodh admin

 157. tung admin me fal edhe nje pytje kjo dijet a ben te vazhdohet edhe me tutje apo vetem per 7 dit te perfundoj se une kam nevoj te mbaj me shum qe te humb me shum kg a reagon me mbajt me shum apo eshte e kufizuar vetem per 7dit edhe lengje a duhet te pihen gjdo dit apo vetem ne diten e 7 si shkruhet te pershendes

 158. e kam fillu sod dijeten dhe dashta me dit a mundem me zavendesu naj sup ne vend te asaj qe ish me maru vet dhe a mund ta perdori supen nda dita e par tung te lutem mu pergjigj sa ma shpejt¨’

  • tina, supen mund ta zevendesosh dhe, edhe pse eshte mire te pihet, nuk do te thote se e ke patjeter sepse supa eshte vetem si shtes per diet asgje me shume. te pershendes.

 159. PERSHENDETJE JAM 21 VJEQARE DHE KAM PROBLEME KG NUK PO HA KURGJO VETEM PAK PO KAJ HER PO UNTOHNA SHUM DHE PO HA PO JO SHUM PO KAM 70 KG DHE PO DU ME RA ZAJFT SE DHE STRESI PO ASHT PENGES TE UN JU LUTEM NI KSHILL

  • Kaltrina, ha sa me shpesh por nga pak. Me fjal tjera kurr mos u ngop. Shmang sa te mundesh produktet me yndyre te tepert dhe uje pi me shume 2l ne dite. Menyra me e mire e largimit te stresit eshte qe te merresh me dicka, te besh dicka ckadoqofte, keshtu pra nese vrapon ju jo vetem qe ndihmoni te humbni pesh por gjithashtu edhe stresin e largoni, ndihesh me mire dhe ke vetbesimi me shume. Te pershendes.

 160. pershendetje admin desha ta di per sa koh reagojn ushtrimet une ja kam fillu qe 3 muj dhe ende ska reagim ne humbjen e peshes edhe pse ushtroj gjdo dit 30 minuta a mjafojn apo duhet me gjat se te une nuk po reagon asgje flm kalo mir

  • zoja, shembull me 30 minuta vrapim ju vetm djegni at cka keni konsumuar. Cdo minuta qe kalon pas 30 minutave ju filloni te djegni tepricen qe ka ruajtur trupi juaj ne vende te ndryshme ne trup. Me fjal tjera ju djegni dhjamin. Keshtu qe vazhdo pak me gjat me ushtrime dhe uje mos harro te pish me shume.

 161. dua te filloj neser me dieten,por desha te di a mund ta zevendesoj mishin me mish peshku,sepse vetem peshk ha.dhe a do te ket te njejtin efekt dieta??
  faleminderit,,,:-)

  • lena, nuk di nese do te luan shume ne efektshmerin e dietes, mund ta provosh ndoshta kete efekt edhe me te mire.

 162. une i kom 54 kg por dua ti humb disa kilogram andaj dua te ma preferosh nje diet te leht qe ta mbaj bile disa kilogram ti heq ok shka me kishe preferuar ti ? ok tung

 163. tung … kisha dashur te pyes diqka ? mu me ndodh se ngajeher kur nuk du te ha nuk mundem dhe ha nuk e di pse me ndhodh kjo amo dua te di se si ti shmangem kesaj

  • lolka, kjo është një dobësi e juaja që nuk po mund ta kontrollosh. Të them të drejtën krejt ka të bëjë me atë se sa e vendosur je. Mundohu që të shmangësh gjithashtu edhe ato momente kur po ndihesh se nuk mund t’i rezistosh ndjenjës për të ngrënë. Ose, atëherë kur ti nuk do të hash por ja që s’mund të rezistosh dëshirës, thuaj vetës ‘do ta provoj kësaj radhe se çka do të ndodh po që se nuk ha,’ ose thuaj vetës, ‘unë jam më e fortë se kaq, unë mundem ti rezistoj kësaj ndenje,’ ndoshta nuk beson por zakonisht ti në ato momente e bluan në mendje të kundërtën e asaj që thash dhe përfundon duke mos i rezistuar dëshirës. Të përshëndes dhe uroj të kesh sukses.

 164. ADIMIN : ME TREGO NDONJE DIET TJETER SE UNE VRAPOJ CDO DIT KA 1 ORE NE DIT A MUND MEM TREGU NDONJE DIET TJETER A?? FLM

 165. edhe desha ta di a ben ta filloj prej dijetes ne nje dijet tjeter pa pauzu fare a ben pune apo ben dem njdonje send kjo nese filloj prap nje dijet tjeter

  • dorina, sepse nuk je e vendosur. Shumica e atyre që kanë lënë duhanin e kanë lënë thjeshtë duke vendosur që më asnjëherë të mos e ndezin pa marr parasysh situatave dhe ndjenjës. Një prej tyre është edhe babai im i cili ka pirë duhanin për gati 40 vite dhe tash e një vit nuk e ndez. Thjeshtë një ditë ka vendos ta lë dhe, përkundër dëshirës të madhe që ka pas ta ndez ndonjëherë, ai pat vendosur që mos ta thyej betimin dhe tash edhe ajo dëshirë ju është venitur. Kjo është ai vendim për të cilin po të flas. Në momentin që vendos, i thua vetës se nuk ka më kthim mbrapa dhe se ti je me e fortë se duhani. Duhet të besosh se mundesh dhe do t’ia dalësh.

 166. pershendetje a mundem me dit a guxoj me ngren qokollad te zez ae eshte dmth joe embel ose diqkq pqk e embel qe eshte tung klm shpresoj qe kjo dijet do te ket efekt tek une qao qao

 167. e kam nje dijet me ngren peme 1.5 deri ne drek edhe 1.5 liter uji gjdo dit mbas dreke sallata te ndryshme sa eshte e vertet nuk e di se kam provu ende a mos jan teper pem me ngren a me bejn dem dhe harrova ne mengjes pa ngren asgje me pi nga nje got leng portokalli me nje luge mjalt a ben mir te dobsohemi qaoooooo se jam mbi peshe pres pergjigjen se jam ka shkruaj per her vte par

  • eli, nuk di çka të them por nuk besoj se pemët të bëjnë keq. Ka disa njerëz që nuk mund të durojnë shumë pemë por ndoshta ti nuk je njëra prej tyre. Besoj se do të kesh sukses dhe nëse e provon kthehu dhe na trego për rezultatet dhe përse të mos e provojnë edhe të tjerët nëse është e suksesshme. Të përshëndes.

 168. me falni a duhet te pi sup gjdo dit a vetem diten e katert edhe a mundem te mos e perdorim supen fare se nuk ma kana a nuk ka sukses dijeta pa sup apo ka nese jo me tregoni a mundem me zevendsu me diqka tjeter supen a prish pune krem sup me pi se supen me fije sma kana flm per mirkuptim admin qao

  • zoja, supa është si shtesë dhe për tu pirë për çdo ditë. Sidoqoftë, mbasi është shtesë e ditës atëherë ti mund të mos e pish fare. Të përshëndes.

  • anita, cigarja nuk hyen ne kete diete. Keshtu qe nese e pin mund ta pish por do te ishte mire po ta leje krejtesisht.

 169. te gjitha dietat te dobesojne per momentin por me pas pesha te shtohet 2 apo 3 fish.zgjidhjen e vetme mund ta gjeni tek<>.UN E KAM PROVUAR VETEN DHE KAM NGEL E KENAQUR

 170. shum e mir kjo dieta po nese ban me dit a muj me konsumu jogurtin ok flm shum ju pershendes

  • jeta, jogurt me pak yndyre ben por jo me yndyre te plote 3.5 ose 3.2 qe zakonisht gjendet ne treg. Pershendetje

 171. ju lutem krejt keto poi perdori vetem am lejohen kafja se pa kafe nuk muj me majt asni dijet jo me sheqer ju falemderit.

  • linda, mbasi nuk mundesh atëherë vazhdo pi kafe të zezë pa sheqer. Edhe ashtu kafeja nuk ka shumë kalori. Të përshëndes.

 172. ne diten e 4 thuhet mi hanger 8 banane a bon mos me hanger hiq banane edhe qumshti sma kan sun e pi kurr qa me boo ?:S:S

  • tinqe, bananet janë frutë unik dhe vështirë gjendet ndonjë zëvendësim për to dhe vetëm frutat tropikale si papaja dhe kivi ndoshta janë afër. Më së mirë do të ishte po që se do ti haje bananet. Qumështi gjithashtu është unik dhe nuk ka asgjë që e zëvendëson as për së afërmi. Ty edhe ashtu nuk po të pëlqen qumështi. Zëvendësim i përafërt i tij është qumështi i sojës dhe orizit. Qumështin nga orizi mund ta bësh vet. Shembull një gotë oriz me katër gota ujë dhe i zien dhe më pas e kullon. Kjo është çka mund të zëvendësosh nëse nuk përton të bësh qumësht nga orizi. Të përshëndes.

 173. po kam humbur pesh duke hanger sa me shum yndyr dhe mish me sallata te ndryshme por skam hanger as send me sheqer mill dhe kolhidrate i kam lexuar keshtu qdo artikull ne ingridencen e tyre se qfar permban per arsye qe mos ti ha kto mill sheqer dhe kolhidrate ma shum se 5 grem kam pi qumsh krem fresh e sallata se sa ma shum qe han humb pesh e une per 2 jav i kum humb 1o kilogram te pershendes tung qe te duhet diqka te ndihmoj ket recept e kam marr nga nje mjek ktu ne suedi

 174. tina a mund te me tregojsh se si ke humb pesh: cfar dieti ke mbaj
  dhe per sa dit ke humb pesh : FALIMINDERIT:

 175. pershendetje jam nga bujanoci pershendetje per te gjith jam ne dijet ka 7 dit por jo keshtu jam me mish sallat vez kafe qaj vetem me kokra a me ban dem se sheqerin fare se perdori por sjam tu hek pesh sa jam tue mdajt ket dijet ju lutem pergjegjen kth jam 34 vjeqare

  • linda nga bujanoci, nuk kam dëgjuar për atë lloj diete që po mbaje por mbasi nuk po ke suksese pse nuk e ndërprenë. Një dietë që nuk ka sukses duhet të ndërpritet. Provo këtë dietë që ke lexuar dhe besoj se do të kesh sukses si shumë të tjerë. Shëndet dhe suksese.

 176. un kam rene ne peshe per 3 jave duke mos ngrene fare por tani kam frike se do ti rifitoj kg ehumbura edhe nese ha pak a mund te ndodh kjo?

  • tina, jo nuk mund të ndodh nëse han me kujdes dhe zgjedh çka han, por nëse i kthehesh veseve të moçme ndoshta kthehesh në gjendjen e mëparshme. Kështu që kujdes çka po han dhe sa po han. Të përshëndes.

 177. Pershendetje Admin deshta te pyes a ka sukses vetem te perdoret supe gjeli dhe 4 litra uje ne dite dhe asgje tjeter a me ndihmon kjo per dobesim. Jeni te mrekullueshem.

  • Lena, nuk e di sepse nuk kam degjuar nese dikush ka patur sukses ashtu. Po pate sukses kthehu dhe tregona. Faleminderit dhe pershendetje.

 178. ju falenderoi per pergjigjejen por une ato qe i kam humb nuk i kam shtu ma po i kam edhe 10 kg qe duhet ti humb per shkak qe i kam fitu gjat shtatzanis se ka qen diqka qe skam mujt me kontrollu veten kshtu qe i kam humb 7 kilogram tani me duhet ti humbi edhe 10 embelsira ha njeher ne jav dhe kafe e qaj i pi pa sheqer por me kan mbet kto kilogram ashtu pom pengojn 7 kilogram i kam humb duke mos hanger asgje nga brumi sheqeri dhe pa kolhidrate vetem yndyr shum e sallata edhe mish po kam qen shum e lodhur tani kam deshir ti humbi edhe kto po me qen pak ma let
  se ma e di qe nuk i fitoj pasi se kam shum kujdes me veten

  • tina, nuk është e thënë që të humbësh peshë shpejtë, ashtu si ke vepruar me vetën duke u kujdesur se çka po han është një dietë shumë e mirë. Pesha e fituar nuk humb edhe aq lehtë pa u marr me ndonjë aktivitet fizik. Aktiviteti fizik e përshpejton humbjen e peshës dhe në të njëjtën kohë është shumë i mirë për shëndetin… këtë e dimë të gjithë.

 179. ju lutem qe tme ndihmoni ma shpejt me pergjigjjen tuaj flm shum se kam mbajt edhe ni her diet po i kam humbur 7kg per ni jav po kam qen shum e lodhur ka qen diet ndryshe tani me duhet pak ma e let pasi punoi 9or smuj i baj ball ju pershendes

  • @tina, si ke shtuar kilogramet e tepert? Duke ngrene. Si mund te dobesosheh? Jo duke mos ngrene por duke ngrene me pak dhe me shpesh. Ha nga pak ka te sillesh dhe kurr mos u ngop. Keshtu ndihmon dhe i jep kohe metabolizmit te kryej punen pa e ngarkuar me ushqim tjeter. Bej ndryshime ne ushqim, tash ne vend te bukes se bardh ose zevendeso me at te zeze ose mos e ha fare, edhe ashtu nuk ka vlera ushqyese te mira. Pemet jane te mira sepse edhe treten shpejt dhe gjithashtu te bejne te ndihesh e ngopur. Sa me shume pem dhe perime e sa me pak embelsira dhe ushqime treja dhe mos harro shto sasin e ujit qe pi se edhe uji ndihmon qe te humbni pesh. Ju pershendes dhe ju deshiroj pune te mbar.

 180. jam 10 kilogram ma teper dhe kam deshir qe ti humbi sa ma shpejt a ka mundesi tme ndihmoni si tja bej qe te jet dijet ma e shpejt

 181. Admin se pari ju përshendes dhe ju deshiroj pune te mbarë,Ju kisha pyetur
  se cili ështe qumshti i SKREMUAR
  Te falenderoj per pergjigje

 182. Jam LeTTa deshta me dite ne vend te supes Lipton a ben te perdoret supa Gjeli dhe a sa minuta te zihet supa. Jeni te mrekullueshem.

 183. Jam LeTTa deshta me dite ne vend te supes Lipton a ben te perdoret supe Gjeli, edhe sa min duhet te zihet supa. Jeni te mrekullueshem.

 184. Jam Nita dhe deshta me vet per diten e katert te dietes spo e kuptoj a me i honger 8 Bananet apo me pak se 8 . Ju lutem pergjigjen sa me shpejt. Faleminderit per mirekuptim.

  • @Njomza, ka medikamente qe te qetesojne ne pergjithesi ama per rastin tuaj ashtu si ndoshta po e kerkon ti nuk ka. Ki besim ne vete se do te mbetesh shtatzene dhe mundohu te mos mendosh shume per kete. Ndiq keshillat si eshte me se miri dhe do t’ia dalesh.
   @Nita, jo 8 e me pak por 8 ose me shume nese deshiiron dhe mundesh. Dhe supen mund ta pish per cdo dite sa here te duash dhe sa te duash.
   @LeTTa, supen lipton e kam perdor si shembull por nese gjen sup te ngjajshme por me emer tjeter vec le te jete e qepes… e nese nuk gjen atehere merr sup gjeli.
   @moza, dieta nuk duhet konsideruar vetem si planprogram per te humbur apo shtuar peshe. Dieta eshte menyre e te ushqyerit dhe nese ti je e vetedijshme se cka po han dhe sa po han plus je pak aktive, atehere nuk ke me pas problem kurr me peshe. Ti nuk do te thot se nuk duhet te konsumosh cokollat por nuk duhet ta teprosh. Nese han cokollat atehere zgjedh dhe ble cokollat te zez ajo eshte e mire per shume arsye.

 185. Tung jam Nita jam 75 kg kam deshir me majt ket dieten 7 dite ne peshen e deshiruar dhe deshta me dite supen a duhet me pi gjdo dite. Ju lutem pergjigjen sa me shpejt ju pershendes shume. Nita

 186. pershendetje… si po ja kalon, ne lidhje per nje diete a nuk duhet konsumuar cokollada,ose ne pergjithesi asnje gje qe eshte e embel,pasi une nuk e kam problem me mbajt diet,sa e kam problem te mos provoj dicka te embel.Nuk jam nga te trashat,por sidoqofte dua te kem nje trup ne linje.Cka do me keshillonit ne lidheje me kete a egziston ndonje ushqim qe te me ule oreksin per sasi te tepert te embelsirave…pres pergjigje…suksese ne pune.

 187. a bon me pi qaj gjelbert me ket diet edhe sa her ju lutem tregomni mejherqi bon

  • Ferdane, dieta eshte ashtu si eshte por nje caj i gjelber nuk besoj se prish pune e po te them se ndoshta edhe mund te pish per 2 apo 3 here ne dite. Provoje e kthehu tregona nese ke rezultate edhe me te mira. Pershendetje.

 188. un deshta me te pyt se a mund ta mbaj kete diete se jam 15 vjecare dhe a ndikon kjo ne zhvillimin tim?

  • Besa, mendoj se je e re për t’iu futur kësaj diete sepse është pak e vështirë. Më mirë për njerëz të moshës tuaj është që të fokusohen të hanë më pak e më shpesh, të lëvizin më shumë duke u marr me ndonjë aktivitet fizik, të pinë ujë më shumë 2 apo më shumë litra në ditë, ti shmangin ushqimet e ëmbla dhe sa më pakë sheqer, kështu është më mirë.

 189. ADMIN :
  kam degju se mbahet diet vetem me vezee cdooo dite .. si esht kjo a esht e vertet a
  ju lutem me tregoni..

  • Pajtim, po është e vërtetë ekziston një dietë me vezë por do të merrte një faqe për të treguar se si është kështu që një ditë besoj se do ta shkruaj si artikull të ri, pra ktheu kohë pas kohe në faqe sherohu.com, ose abonohu që kur të publikohet artikulli ju vie drejtë në email. Përshëndetje

 190. ey njeri spo ma merrmenja kurrr qe mun i hup per 7dit 5kg A ? per qit arsyje spo kom vullnet me ja niss hiq see pha kaja nanen deshprohesh nese nuk ja arrin qat sen qe e doon

  • Tina, krejt cka mundem me te than eshte se nese nuk e provon nuk e din dhe jet aty ku je me ato kilogram qe ke. E kur ta provosh mundesh te kthehesh e te na tregosh sa ke humb. Une jam i bindur se nese i permbahesh dietes do te humbesh peshe, ndoshta me shume e ndoshta me pak se 5kg. Pershendetje.

 191. me fal edhe diqka harrova kur te pauzoj a duhet me ngren buk te theknes apo buk te bardh

  • Drita, buka e theknes eshte shume me e mire nese eshte vertete e theknes kurse buka e bardhe nuk ka vlera te mira ushqyese. Bile nje mjek njeher pat thene qe ma shume ke te mira nese nuk e han se sa nese e han buken e bardh. Pershendetje

 192. pershendetje heren e par qe e kam majt kete diet kam humbur vetum 2 kg kam pauzu 2 dit prap e kam majt shum pak efekt shum maj dieta po shum pak kam sukses jam 38 vjeqare kam 86 kg ju lutem qka esht problemi tek un

  • Drita, pse nuk provon qe dalengadal te humbesh peshe duke i shmangur gjerat e embla, duke u ushqyer me ma shume pem dhe perime, duke pire uje me shume, duke u marr me pak aktivitet fizik per shembull ecje nese preton te vraposh, dhe kur te hani gjerat e zakonshme mos u ngopni. Ha sa me shpesh dhe sa me pak. Cdo te mire.

 193. ne qofse kish pas mundesi ni diet tjeter me shkruu do te kish qen mir edhe pse edhe kjo diet osht e mir po po du ni diet pak ma ndryshe se kjo diet koka e njojt ne qofse kish pak mundesi ateher mir pra shenoje

  • Nesa, ka dieta te llojllojshme ama dieten cfar ti po done, “pak ma ndryshe” une nuk di ku mund ta gjej, edhe nuk po te kuptoj qysh po mendon pak ma ndryshe.

 194. une te prementen skom gosti kisha dasht me dit qka me ngrën at dit edhe une peshoj 81 kg edhe du me peshu 60 kg a kisha mujt me vazhdu ende diteten edhe pas 7 diteve

  • Agnesa, mundesh me vazhdu dieten por ben mire qe se paku te pushosh per 2 ose 3 dite e me pas prap vazhdo. Cdo te mire.

 195. a bon me pi qaj tfrutave gjat dijetes nese? po a bon me shiqer a pa shiqer (K)

  • Tina, dieta eshte ashtu si eshte dhe nese devijon nga programi i dietes atehere edhe dieta ndryshon. Per kete mendoj se eshte mire qe te qendrosh me program te dietes ashtu si eshte. Ju pershendes.

 196. Une kam reth 110 deri 115 kg.jam i larte 183 cm.dhe jam 16 vjecar a ben qe pas nje jave te vazhdoj perseri po me te njejten diete???sot e kam ne plan qe ta nisi kete diete vetem se shpresoj qe te humbi peshe pres pergjigja juaj te mos vonohet shume ju falemenderit per mirkuptimin

  • Shkembi, pusho se paku 3 dite e me pas fillo prap me te njejten diete. Eshte dita e pare e dietes dhe ne kete dite lejohen te gjitha pemet por jo bananet, kurse sugjerohet shalqiri dhe pjeperi por mbasi eshte dimer dhe veshtire gjinden atehere zevendeso ato me te gjitha llojet e pemeve tjera vec banane jo. Pershendetje.

 197. qysh jeni. deshta me dit a lejohet qaji i frutav gjat dijetes edhe a bon sup mos me pi hiq

  • Tina, dieta është ashtu si është dhe nëse devijon nga programi i saj atëherë nuk di nëse do të kesh rezultate që dëshiron. Dieta ka pas rezulatë të mirë vetëm kështu si është. Ndoshta ka dikush që ka bërë ndonjë ndryshim e që ka pas rezultat edhe më të mirë, e nëse është dikush le të na tregon. Ju përshëndes.

 198. e kom qiken evogel edne ne gji a muj me majt un kit diet edhe a bon qaj me pi

 199. de diten e dyt thuhet te ham nje patate te pmadhe te pjekur me nje luge gjalp pataten a mund ta nderrojme ose te mos e ham fare

 200. Pershendetje,

  E kam mbajt kete diet edhe perpara edhe me te vertet ka qen e suskeshme, mirepo deshta me te pyet, a kam te drejt te ha edhe peme te thara (ne diten qe hahen pemet kuptohet) apo vetem peme te fresketa.

  Ju faleminderit,
  Lindita

  • Lindita, po mund te hash edhe peme te thara por te ato nuk kane sasin e ujit qe pemet e njoma kane e per kete me mire do te ishte po qe se hani peme jo te thara. Ju pershendes.

 201. me fal nuk di sa me ke kuptuar veq une kete diet e kam qysh moti e thot pas shtat ditve duhet te pushuar dy dit e pastaj tja fillosh prap e une deshta te pyes se a esht rrezik per lukth mos me pushu aspak apo me pushu ju lutem me tregoni edhe diqka ne qoftse nuk e teproj qaj te gjelber ka shum lloje neper minimarketa cili esht aj qe te dobson sa her ne dit te perdoret edhe per sa dit me radh duhet te pihet qe te ket efektin se une qe nje muaj e pi dy her ne dit po asnje ndryshim ju pershendes dhe gjith te mirat per durimin qe e keni daj nesh tung

  • Dea, une te kisha thene qe te pushosh sepse organizmit i duhet pushim se paku per dy jave. Caji i gjelber qe une perdore e qe ble gjithmone eshte pure green tea nga Lipton dhe ate mund ta pish sa her qe deshiron. Ju pershendes.

 202. Dea, dieta duhet mbajt ashtu si është shkruar. Le ta ndryshoj ai që dëshiron ta ndryshoj por kjo nuk është diçka që unë mund tua këshilloj dikujt. Nuk duhet pushuar asnjë ditë dhe duhet quar dietën deri në fund përndryshe nuk besoj se do ta ketë efektin e njëjtë. Sheqerin e sheqerashave (diabetik) mund ta përdorësh. Ju përshëndes.

 203. tung.jam ne diten e dyt te dietes,por nuk mund te ha perime se kurr nuk me kan pelqyer,a kishte qen mir te behet kombinim me me shum fruta se veshtir se dotia dal deri ne fund ,pasi qe nuk mund ti ha perimet,dhe shum po urinoj qdo 20 minuta a esht kjo normale.pres pergjigjje dhe ju falenderoj shum

  • Lolita, fakti qe po urinoni eshte normale sepse sigurisht se po pini uje kurse nuk di nese mundesh te zevendesosh perimet me peme sepse dieta po ndryshon shume. Dieta eshte e dizajnuar ne ate menyre dhe nuk mund te them nese mund ta ndryshosh dhe si ta ndryshosh. Ju pershendes.

 204. tung.kur eshte fjala te hamburgeri a duhet me buk apo veq mishi,kete nuk ekam teqart,ju lutem sepse edhe me heret ju eshte bere e nejjta pyetje nuk jeni pergjigjur.respekt