Pse Kam Shumë Të Ftohtë?

0
Dimri po troket dhe bashkë me të vjen edhe problemi “Kam shumë të ftohtë, I kam duart dhe këmbët akull të ftohta”. Në fakt...

Një Ilaç i Thjesht dhe Efektiv për Fyt të Skuqur

2
Zakonisht gjatë vjeshtës dhe dimrit na skuqet dhe dhemb fyti dhe në vend se të bësh turr të marrësh medikamente që në anën tjetër zvogëlojnë imunitetin natyral të organizmit, mëso të përgatitësh këtë ilaç

Turshi nga Rrepa Japoneze Mund Të Jetë Ilaç Për Grip

0
Shkencëtarët Japonez kanë zbuluar se një varg i baktereve që gjenden në "suguki", turshi nga rrepa Japoneze që duket i tmerrshëm e që nga shumë njerëz po quhet si "super-ushqim", mundet ndoshta të ju ndihmoj të mos ju kap gripi.

Nuk Do Te Ftohesh? Bej Një Natë Të Mirë Me Gjumë!

0
A ka ndonjë mënyrë se si ta parandalohet ftohja dhe gripi? Ti qasemi një pike të veçantë: fle më shumë! Desha të përmend një studim fascinues të 2009 nga Archives of Internal Medicine që ka vërtetuar se...
gurgullo ujin me krip deti

Barna Popullore Per Fyt Te Skuqur – Pergatitja per Ndryshim Moti

2
Ke fyt te skuqur? Mos u brengos, herë pas here secili nga ne kemi pas fytin e skuqur ndonjëherë dhe për këtë sot do ndaj me ju disa barna popullore apo ilaçe shtëpiake për fyt të skuqur që do ju bëjnë të ndiheni më mirë
caji i gjelber

7 Sheruesit Më Të Mirë Ndaj Ftohjes

0
Ato mikrobet e padukshme që na sëmurin nuk janë lojë, por ja që për fat të mirë ekzistojnë shërues që ia vlen ti provoni!...