Mesvaktet: Çfarë Duhet Bërë Nëse Ju Merr Uria

1
Është shumë e rëndësishme që në ditën tuaj ti përfshini të gjitha lëndët ushqyese duke i ndarë në 5 vakte ku tre janë vaktet kryesore dhe 2 janë mesvaktet e paradites dhe pasdites.
Dieta me Veze

Dieta me Veze

0
Dieta me Veze është dietë me pak karbohidrate dhe kalori por e rëndë në proteinë. Është e dizajnuar të ndihmoj në humbje peshe pa...

Mollët dhe mjalti kthejnë fuqinë

0
Çdo dietolg ka njohuri për veprimin dhe efikasitetin e mjaltit në rastet e shumë sëmundjeve të zemrës, veshkave, stomakut dhe zorrëve, ndërsa mollët që...

22 Dobi Shendetesore Te Karotes Per Lekure, Flok dhe Shendet (Pjesa...

1
Kjo është pjesa vazhduese e artikullit të parë që lexuat para ca ditëve për dobitë shëndetësore të karotës. 11. Burim i Kalciumit Pak nga ne jemi...

7 Super Ushqimet Kunder Plakjes

1
Me keto super ushqimet kunder plakjes, ti mund të ngadalësosh procesin e plakjes e pse jo edhe të shmangësh sëmundjes që shoqërojnë pleqërinë si osteoporoza, diabeti dhe semunda e zemres

5 Dobi Shëndetësore Mahnitëse Të Erëzave

0
Epo ja që ndoshta do të befasoheni nga këto 5 dobi shëndetësore të erëzave. Shumica e erëzave janë tejet të lira për ti blerë dhe të gatshme për tu spërkatur në ushqimin tuaj.