22 Dobi Shendetesore Te Karotes Per Lekure, Flok dhe Shendet (Pjesa...

1
Kjo është pjesa vazhduese e artikullit të parë që lexuat para ca ditëve për dobitë shëndetësore të karotës. 11. Burim i Kalciumit Pak nga ne jemi...

5 Dobi Shëndetësore Mahnitëse Të Erëzave

0
Epo ja që ndoshta do të befasoheni nga këto 5 dobi shëndetësore të erëzave. Shumica e erëzave janë tejet të lira për ti blerë dhe të gatshme për tu spërkatur në ushqimin tuaj.

9 Dobi Shëndetësore Të Çokollatës

1
Pse Duhet Te Hash Çokollatë Studim pas studimi vërtetojnë se çokollata e zezë vërtetë bënë më shumë se sa veç shërimit të një zemre të...

Top 4 Vajra Për Lekure Të Thatë

0
Para se të marrësh at locion për ti dhënë lagështinë e duhur lëkurës, konsidero këtë: Disa përbërës në këto locione në realitet mund t'ua...

10 Ushqimet Qe Ua Pastrojne Fytyren

0
Të gjithë dëshirojmë të kemi lëkurë të pastër, shëndetshme dhe të bukur. Edhe pse lagështuesit (hidratuesit) janë të mirë ashtu si janë disa produkte...

10 Ushqimet e Shendetshme Per Detoksifikim Trupi

15
Kur behet fjale per detoksifikim te trupit tone ka shume teknika qe mund ti ndjekesh dhe suplement qe mund te marresh per te kryer detoksifikimin. Por, menyra me e mire eshte qe te hani shume ushqime qe largojne helmin (detoksifikojne) nga trupi juaj...