Ilaçi më i Mirë për të Zhbllokuar Arteriet

0
1044

Sot, ne flasim për kurat më të mira natyrore për të ndihmuar në reduktimin e pllakës në arteriet tuaja dhe parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Por së pari, ne duhet të kuptojmë se çfarë po ndodh prapa skenave që shkaktojnë formimin e pllakave.

Kur arteriet dëmtohen dhe qarkullimi i gjakut pengohet ose bllokohet plotësisht, kjo gjendje quhet aterosklerozë.

Fillon kur endoteli inflamohet dhe zhvillohet në heshtje gjatë shumë viteve. Endoteli është shtresa e vetme e qelizave që rreshton sipërfaqen e brendshme të arterieve tuaja.

Në vendet ku qelizat endoteliale janë dëmtuar, pllaka fillon të formohet. Pllaka është një substancë yndyrore e përbërë nga kolesteroli, kalciumi, mbetjet qelizore dhe një proteinë e mpiksjes së gjakut të quajtur fibrinë.

Ndërsa pllaka rritet, ajo dëmton më tej endotelin dhe shkakton edhe më shumë inflamacion. Qelizat endoteliale të dëmtuara nuk mund të prodhojnë siç duhet oksid nitrik. Oksidi nitrik është i nevojshëm për të relaksuar dhe zgjeruar enët e gjakut.

Si rezultat, arteriet tuaja bëhen të ngurtësuara dhe të ngushta. Rrjedha e gjakut në zemrën, trurin dhe organet e tjera vitale është zvogëluar. Kjo e detyron zemrën tuaj të pompojë më fort për të shtyrë gjakun në të gjithë trupin.

Ndërsa sistemi juaj imunitar vazhdon të dërgojë qeliza të bardha të gjakut për të sulmuar pllakën, ajo bëhet e paqëndrueshme. Pllaka çahet dhe formon një mpiksje ose tromb që bllokon arterien dhe shkakton një atak në zemër ose goditje në tru.

Vazhdoni të shikoni për të mësuar gjënë e PARË që duhet të bëni për të reduktuar pllakën në arteriet tuaja.

Më pas, cilat janë simptomat e aterosklerozës?

Kur një arterie dëmtohet rëndë, mund të shfaqen simptoma, në varësi të arterieve të prekura.

Arteriet që të çojnë në zemrën tuaj:

-Dhimbje dhe presion në gjoks.

Arteriet që të çojnë në trurin tuaj:

– Krahët dhe këmbët që ndjehen të mpirë ose të dobët.

-Vështirësi në të folur dhe të folur të paqartë.

– Humbje e përkohshme e shikimit në njërin sy.

-Muskuj të dobësuar të fytyrës që bien.

Arteriet në krahët dhe këmbët tuaja:

-Dhimbje në këmbë gjatë ecjes.

Arteriet që çojnë në veshkat tuaja:

– Tensioni i lartë i gjakut.

-Dështimi i veshkave.

Pra, çfarë e shkakton formimin e pllakës në radhë të parë?

Ju mund të keni dëgjuar se “kolesteroli i keq” ose kolesteroli LDL shkakton pllaka.

Megjithatë, grimcat LDL NUK kapin vetë në muret e arterieve. Ajo që e kthen kolesterolin LDL në pllakë vdekjeprurëse është “oksidimi”.

Një shembull i “oksidimit” është kur hekuri formon ndryshk kur takohet me oksigjen.

Tani, imagjinoni LDL “duke ndryshkur”.

Studimet tregojnë se njerëzit që janë në rrezik serioz të sulmit në zemër në masën që ata kanë nevojë për operacion bypass kanë kolesterol të lartë LDL të oksiduar, JO kolesterol normal LDL. Kolesteroli LDL është shumë i prirur ndaj oksidimit.

Më pas, nga vjen kolesteroli i oksiduar?

Një. Ne i marrim ato direkt nga dietat tona kur hamë yndyrna, vajra dhe sheqerna të oksiduara. Vajrat bimore të përpunuara, sheqeri dhe niseshteja oksidohen lehtësisht.

Dy. Trupi ynë prodhon kolesterol të oksiduar kur ka një nivel të lartë të yndyrave dhe kolesterolit LDL në krahasim me kolesterolin HDL (ose kolesterolin “i mirë”) në gjak. Kolesteroli i lartë LDL zakonisht shkaktohet nga dieta e dobët, pasiviteti, obeziteti, pirja e duhanit dhe diabeti.

Për të reduktuar pllakën e arterieve, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të rregullojmë dietën dhe stilin e jetesës për të kufizuar këto DY burime.

Po ju pelqen informacioni? Sigurohuni që të pëlqeni, shpërndani dhe abonoheni dhe klikoni mbi njoftimet në mënyrë që të mos humbisni kurrë një video.

Më pas, cili është ilaçi më i mirë, për të zhbllokuar arteriet dhe madje për të parandaluar krijimin e pllakave?

Ilaçi më i mirë përfshin reduktimin e kolesterolit të oksiduar dhe shtimin e lëndëve ushqyese të mëposhtme si ushqim ose suplemente.

Le të fillojmë me numrin 7. “Koenzima Q10 ose CoQ10”.

Jo vetëm që oksidimi shkakton pllaka, por gjithashtu vret mitokondritë që prodhojnë energji në qelizat tuaja, si qelizat e zemrës.

CoQ10 mbështet mitokondritë në prodhimin e energjisë. Është kritike për qelizat e zemrës, sepse zemra juaj duhet të pompojë më fort kur arteriet tuaja janë të bllokuara nga pllaka.

CoQ10 është një antioksidant i fuqishëm, kështu që mund të ndihmojë në ndalimin e oksidimit të LDL.

Është shumë më e fortë se suplementet e vitaminës E – të cilat disa studime e kanë lidhur me rritjen e rrezikut të kancerit.

Është treguar se plotësimi me CoQ10 rrit ndjeshëm kolesterolin HDL, redukton shënuesit inflamatorë, ul presionin e gjakut dhe madje ndihmon njerëzit që kanë pësuar një atak në zemër të shmangin komplikimet.

Ndërsa mund të marrim CoQ10 nga mishrat e organeve dhe viçi i ushqyer me bar, sasitë janë të vogla, kështu që është më mirë të plotësohet. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse jeni duke marrë statina, pasi ky medikament shteron rezervat natyrale të trupit tuaj të CoQ10. Nëse jeni mbi 45 vjeç, merrni parasysh marrjen e 100 mg të një CoQ10 me përthithje të lartë në ditë, si Ubiquinol, për të mbrojtur zemrën tuaj.

Më pas, në numrin 6, kemi “Vitaminë C”.

Ju e dini se vitamina C është jetike për një sistem të fortë imunitar. Por a e dini se vitamina C gjithashtu i mban arteriet tuaja të forta, por të lakueshme, pasi ato përkulen dhe tkurren me pulsimin e gjakut?

Ndihmon në prodhimin e kolagjenit – ngjitësi që mban indet tuaja së bashku, dhe kjo përfshin enët tuaja të gjakut. Kur ka mungesë të vitaminës C, mikro-qarjet shfaqen në arterie dhe kolesteroli hyn në këto çarje.

Si një antioksidant, vitamina C është treguar në një studim se ndalon oksidimin e LDL me 64%.

Për të marrë këto përfitime kardioprotektive, hani vitaminë C nga ushqimet e plota, ose merrni atë nga një shtesë ushqimore e plotë dhe JO acidi askorbik sintetik.

Ushqimet që janë të pasura me vitaminë C përfshijnë specat zile, brokoli, lakrat e Brukselit dhe frutat agrume.

Në vazhdim, numri 5 është “Vitamina B6, B12, folate”.

Vitamina B bën më shumë sesa ta mban trurin tuaj të ri dhe të shëndetshëm. Një mangësi mund të dëmtojë endotelin përmes niveleve të larta të homocisteinës në gjak.

Homocisteina është një aminoacid që përdoret nga trupi për të ndërtuar dhe mbajtur indet.

Kur hani mish të kuq dhe produkte qumështi, aminoacidi metioninë shndërrohet në homocisteinë.

Trupi juaj ka nevojë për vitamina B6, B12 dhe folate për të përdorur homocisteinën siç duhet. Kur nivelet e këtyre vitaminave B janë të ulëta, nivelet e homocisteinës rriten.

Kjo bën që qelizat e muskujve të lëmuar që ndodhen vetëm nën sipërfaqen e arteries të shumohen jashtë kontrollit.

Përfundimisht, qelizat krijojnë një fryrje që del në mënyrë jonormale në arterie. Inflamacioni e sulmon këtë mikro-thyerje, duke shkaktuar sipërfaqe të ashpra dhe të pabarabarta. Për të mbuluar dhe riparuar sipërfaqen me gunga, yndyrat dhe kolesteroli ngjiten në muret e arterieve.

Për fat të mirë, është e lehtë të ngarkosh ushqime të pasura me këto vitamina B. Ato përfshijnë brokolin, lakrat e Brukselit, perimet me gjethe jeshile, të tilla si lakra, lakra jeshile dhe spinaqi, bizelet, fasulet, shpendët, peshku, vezët dhe mëlçia.

Kur merrni një suplement të vitaminës B, zgjidhni një liposomal për përthithje më të mirë.

Numri 4 është “Vitamina K2“.

Vitamina K2 është një lëndë ushqyese që është e vështirë të merret mjaftueshëm nga dieta juaj. Kështu që ju duhet të planifikoni ta merrni atë.

Ajo ka detyrën e rëndësishme për të ndihmuar në largimin e kalciumit nga enët e gjakut dhe veshkat drejt kockave dhe dhëmbëve ku është e nevojshme, duke aktivizuar hormonin osteokalcin.

Kjo ndihmon në parandalimin e kalcifikimit në arteriet koronare. Kur trupi juaj ka kalcium që qarkullon pa shtëpi, ka më shumë gjasa që ai të përfundojë si pllakë.

Kur plotësoni, zgjidhni formën MK-7 të K2. Kjo për shkak se ka një gjysmë jetë shumë të gjatë në trup në krahasim me format e tjera të vitaminës K2, të cilat zhduken shpejt nga qarkullimi.

Doza e rekomanduar është 100 deri në 200 mcg MK-7 në ditë. MK-7 shpesh shoqërohet me vitaminën D3 sepse ato punojnë së bashku për të lëvizur kalciumin.

Ka vetëm disa ushqime që janë të pasura me vitaminë K2 MK-7. Këto janë ushqime probiotike të fermentuara si natto, lakër turshi, kefir dhe kos, si dhe djathëra të fortë si Jarlsberg dhe Edam.

Natto ka sasitë më të larta të MK-7, por nëse nuk jeni japonez, mund të mos ju pëlqejë shija. Në vend të kësaj, merrni parasysh një shtesë Nattokinase. Kjo enzimë e nxjerrë nga Natto ka aftësinë e mahnitshme për të shpërndarë mpiksjen e gjakut dhe për të zvogëluar trashësinë e gjakut, gjë që parandalon bllokimin e enëve të gjakut.

Kur konsumoni vitaminë K2 si ushqim, përfshini një përzierje të MK-4. Këto janë mëlçia dhe këmba e patës, vezët e kullotura, gjalpi i ushqyer me bar, mëlçia dhe këmbët e pulës, ngjala dhe salmoni.

Kini parasysh se vajrat bimore bllokojnë përthithjen e vitaminës K2, ashtu si edhe medikamentet si statinat.

Duke hyrë në Top 3-në tonë, numri 3 është “Magnezi”.

Rreth 80% e të rriturve kanë mungesë të magnezit sepse është i varfëruar në tokë. Kjo është serioze sepse zemra juaj nuk mund të funksionojë siç duhet pa magnez adekuat.

Magnezi parandalon spazmat e muskujve të arterieve të zemrës, gjë që rrit rrezikun e presionit të lartë të gjakut dhe sulmit në zemër. Së bashku me vitaminat K2 dhe D3, magnezi ndalon formimin e kalciumit brenda pllakës. Studimet kanë gjetur se magnezi ul presionin e lartë të gjakut, zvogëlon dhimbjen e gjoksit dhe parandalon koagulimin jonormal të gjakut.

Marrja e 800-1000 mg të këtij suplementi çdo ditë mund të ndihmojë në mbrojtjen e zemrës suaj dhe në trajtimin e shumë sëmundjeve të zemrës. Nëse po pyesni se cilën formë të magnezit të merrni, suplementi i magnezit që ju rekomandoj përmban të gjitha 7 format. Shikoni lidhjen më poshtë.

Ushqimet e pasura me magnez përfshijnë zarzavate me gjethe të errëta, fara, fasule, peshk, drithëra, arra, çokollatë të zezë, kos, avokado, banane, etj.

Numri ynë 2 është “Acidet yndyrore Omega-3”.

Shumë ekspertë pajtohen që raporti i shëndetshëm i omega-6 me omega-3 është 2:1. Realiteti është se personi mesatar në një dietë tipike perëndimore ka një raport 25:1, falë yndyrave të pangopura Omega-6 në vajrat bimore të përdorura për gatim dhe zgjatjen e jetëgjatësisë në ushqimet e paketuara.

Këto vajra dhe yndyrna oksidohen kur nxehen, thahen, plaken, ekspozohen ndaj dritës dhe përpunohen kimikisht, edhe PARA se të hyjnë në enët e gjakut.

Kjo është një gjendje pro-inflamatore që shkakton rritje të presionit të gjakut, sheqer të lartë në gjak, yndyrë të tepërt të trupit rreth belit dhe nivele jonormale të kolesterolit ose triglicerideve. Të gjitha këto kushte rrisin rrezikun e aterosklerozës. Rritja e acideve yndyrore omega-3 në dietën tuaj ndihmon në uljen e inflamacionit.

Për plotësim, shmangni vajin e lirë të peshkut të markës së madhe, sepse ka të ngjarë të jenë oksiduar dhe të jenë dëmtuar.

Shkoni me vaj peshku të pastër me përthithje të lartë, nga një markë që mund t’i besoni, ose merrni parasysh vajin krill.

Burime të shkëlqyera ushqimore të Omega-3 të shëndetshme për zemrën janë sardelet, salmoni i egër, skumbri, arrat, arrat makadamia, farat chia, farat e lirit, algat e detit dhe algat (spirulina dhe chlorella).

Dhe në numrin 1, ne kemi “Hudhra, Kakao, Panxhari”.

Unë i kam grupuar këto tre ushqime sepse ato funksionojnë në mënyrë sinergjike për të rritur nivelet e oksidit nitrik dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, gjë që ndihmon në uljen e presionit të lartë të gjakut.

Perimet e pasura me nitrate si spinaqi, rukola dhe panxhari rrisin nivelet e oksidit nitrik në gjak, i cili përmirëson qarkullimin e gjakut. Kakaoja ndihmon në ruajtjen e atyre niveleve të larta të oksidit nitrik. Hudhra përmirëson sinjalizimin për më shumë prodhim të oksidit nitrik – kështu që ju mund ta bëni zemrën tuaj të pompojë të fortë!

Merrni këto 3 ushqime çdo ditë si pjesë e një rutine të shëndetshme për zemrën: Një filxhan nitrate, 30-40 gram çokollatë të zezë me një përmbajtje 75% kakao dhe 3 deri në 6 thelpinj hudhër gjatë disa vakteve.

Hudhra, qoftë në formën e saj të papërpunuar apo të vjetër, mbron zemrën tuaj në PESË mënyra të tjera të mbështetura nga studime: parandalimi i kalcifikimit të arterieve koronare, zvogëlimi i pllakës arteriosklerotike, rrit HDL dhe ul LDL, parandalon mpiksjen e gjakut dhe redukton oksidimin dhe inflamacionin në enët e gjakut. .

Nëse nuk ju pëlqen era e hudhrës, merrni një suplement me ekstrakt të vjetër të hudhrës.

Tre ushqime të tjera të mrekullueshme që mund të shtoni në dietën tuaj për të reduktuar inflamacionin dhe për të hapur arteriet tuaja janë speci kajen, xhenxhefili dhe lëngu i shegës. Shikoni videot tona të tjera.

Burimi

Sherohu.com është website qëllimi i së cilës është që të shpërndajmë tek shqipfolësit informacione rreth një jete më të mirë dhe më të shëndetshme. Artikujt në këtë faqe nuk duhen të merren si këshill përfundimtare, këshilloheni që gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj para se të veproni. Ju urojmë shëndet dhe çdo të mirë.

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.