12 Ushqimet e Shendetshme Me Fuqi Sheruese

12
819

Lakera

lakeraLakera është një shtëpi përplot me vitamin K dhe C. Vetëm një grusht me laker ofron 91 përqind të sasis së rekomandur të vitaminë K, 50 përqind të vtaminës C, sasi të mirë të fibrës, dhe një mori të mira tjera si magnez, vitamin B6, folate e kështu me radhë. Dhe të gjitha këto të mira i keni së bashku me jo më shumë se 33 kalori. Kalori për kalori lakera ofron 11 përqind më shumë vitamina C se sa portokallet.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Sherohu.com është website qëllimi i së cilës është që të shpërndajmë tek shqipfolësit informacione rreth një jete më të mirë dhe më të shëndetshme. Artikujt në këtë faqe nuk duhen të merren si këshill përfundimtare, këshilloheni që gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj para se të veproni. Ju urojmë shëndet dhe çdo të mirë.

12 KOMENTET

  1. Ckemi JAM XHULJA DESHIROJ TE ME SHPJEGONI MENYREN ME TE THJESHT TE DOBESIMIT ???? ME KTHENI PERGJ SA ME PARE . . . . . .. .. .. … kLm KLB

  2. te ghitha keto pem dhe perime te cilat i lexova une ideali ishin mjaft te qelluara per njeriun the aq shum u habita kur lexova qfr vitamina kishin pemet dhe preimet dhe me ket lexim mesova diqka te re

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.