12 Ushqimet e Shendetshme Me Fuqi Sheruese

12
819

Lakera Jeshile (para)

lakera jeshileLakera Jeshile është tejet ushqyese, ka antioksidant të fuqishëm dhe është anti-inflamatore. Një filgjan me laker jeshile te ziera përmbajnë 1328 përqind të sasis së rekomandar ditore të vitaminës K (edhe 1228% më shumë!), 192 përqind të sasis së rekomanduar të vitaminës A, dhe deri 90 përqind të vitaminës C. E përveç tjerash është gjithashtu edhe burim i mirë i kalciumit dhe hekurit.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Sherohu.com është website qëllimi i së cilës është që të shpërndajmë tek shqipfolësit informacione rreth një jete më të mirë dhe më të shëndetshme. Artikujt në këtë faqe nuk duhen të merren si këshill përfundimtare, këshilloheni që gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj para se të veproni. Ju urojmë shëndet dhe çdo të mirë.

12 KOMENTET

  1. Ckemi JAM XHULJA DESHIROJ TE ME SHPJEGONI MENYREN ME TE THJESHT TE DOBESIMIT ???? ME KTHENI PERGJ SA ME PARE . . . . . .. .. .. … kLm KLB

  2. te ghitha keto pem dhe perime te cilat i lexova une ideali ishin mjaft te qelluara per njeriun the aq shum u habita kur lexova qfr vitamina kishin pemet dhe preimet dhe me ket lexim mesova diqka te re

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.