12 Ushqimet e Shendetshme Me Fuqi Sheruese

12
819

Qershit

qershitKur flasim për ushqimet me te shendetshme aty kemi edhe qershit. Qershit mburren me nje list te gjate te fuqive sheruese. Qershit jane të pasura me substanca që ndihmojnë kundër inflamacionit dhe kancerit. Sikur kjo të mos mjaftonte, në studimet laboratorike, kuercetini dhe acidi ellagjik, dy përbërës që gjenden në qershi, kanë treguar se zbrapsin dhe ndalojnë rritjen e tumorëve e gjihashtu edhe shkaktojnë qelizat kancerogjene që të bëjnë vetvrasje – pa shkaktuar dëme në qelizat e shëndetshme. Qershit, përveç tjerash, kanë edhe përbërës antiviral dhe antibakterial.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Sherohu.com është website qëllimi i së cilës është që të shpërndajmë tek shqipfolësit informacione rreth një jete më të mirë dhe më të shëndetshme. Artikujt në këtë faqe nuk duhen të merren si këshill përfundimtare, këshilloheni që gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj para se të veproni. Ju urojmë shëndet dhe çdo të mirë.

12 KOMENTET

  1. Ckemi JAM XHULJA DESHIROJ TE ME SHPJEGONI MENYREN ME TE THJESHT TE DOBESIMIT ???? ME KTHENI PERGJ SA ME PARE . . . . . .. .. .. … kLm KLB

  2. te ghitha keto pem dhe perime te cilat i lexova une ideali ishin mjaft te qelluara per njeriun the aq shum u habita kur lexova qfr vitamina kishin pemet dhe preimet dhe me ket lexim mesova diqka te re

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.