10 Ushqimet Qe Ua Pastrojne Fytyren

0
101

5. Patatet

patatet

Një patate e pjekur i ofron trupit sasinë e lartë të bakrit për të cilën ka nevojë trupi për të pasur një lëkurë shkëlqyese. Sasia e lartë me vitaminë C dhe zink që gjenden në patate gjithashtu ndihmojnë në krijimin e më shumë elastin në lëkurë kështu duke ofruar lëkurë që duket e shëndetshme dhe rinore.

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.