10 Ushqimet Qe Ua Pastrojne Fytyren

0
100

7. Farat e lirit

fara_e_lirit

Nëse nuk të pëlqen peshku apo vaji i tij apo ushqimet tjera që janë me shumë sasi të omega 3-it, atëherë farat e lirit dhe vaji i farave të lirit është zgjedhja e duhur për ju. Sasia e lartë me omega 3 do ju ndihmoj në hidratim të trupit, zbutjen e niveleve të sebumit, zhbllokimin e poreve dhe luftimin dhe parandalimin e shpërthimit të akneve. Vajrat e shëndetshme që gjenden në farat e lirit i japin lëkurës shkëlqimin natyral e gjithashtu ofrojnë dobitë shëndetësore tjera për të cilat ke nevoj që të kesh lekure te bukur dhe shendetshme.

Pyet dhe Komento këtu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.